Estonian Basketball Association

03/19/2017 | News release | Distributed by Public on 03/20/2017 04:49

Veideman aitas suurte minutitega Udine kindla võiduni. Ka Varese oli võõrsil edukas

Kolmanda veerandi juhatas sisse Veidemani kolmene, mis pani aluse 10:2 spurdile. Lardo võttis meie mehe 16-punktilises eduseisus korra puhkama, kohe järgmine rünnak jooksis puntrasse, Trieste viskas 8 silma järjest ja vaid minut hiljem saadeti Veideman platsile tagasi.

Kohe saadi vahe uuesti kahekohaliseks ning viimase veerandi alguses (Veidemani söödust Mastrangelo kolmene) juba 20 silmale. Ka kaitse pidas korralikult ja mäng oli otsustatud. Udine resultatiivseimaks kerkis 29 punktiga teine leegionär, nigeerlane Stan Okoye, vahendas otsustavate minutite sündmusi Õhtuleht.

Õhtulehe täisuudist saab lugeda SIIT.

Veidemanviibis väljakul 35 minutitning kogus selle ajaga 12 punkti (kahesed 6/2, kolmesed 4/1, vabavisked 6/5), 5 lauapalli, 5 korvisöötu, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust, ühe isikliku vea ning tema vastu tehti koguni 7 viga.

Udine poolel tõi parimana Stan Okoye 29 punkti, 8 lauapallija 4 vaheltlõiget ning eestlasest viskas rohkem punkte ka Daniele Mastrangelo, kes tõi 15 silma.

Mäng peeti väidetavalt täismaja ees (3850 pv), ühe korvi tagune rõdu oli vastase fännide päralt ning oli tõeline derbi-õhkkond. Trieste langes kaotusega divisjonis neljandale kohale.

Udine sai hooaja 11. võidu, põhiturniiri lõpuni jääb viis vooru ning vahe viimaseid play-off-kohti hoidvate Mantova ja Veronaga on kaks võitu. Lootus pääseda kohamängudele jäi elama.

Eesti koondise kahe mängu keskmised on nüüd 18 pt, 7 lp, 3 rs. Kahesed 37,5 % (24/9), kolmesed 25 % (8/2) ja vabavisked 92,3 % (13/12).

Udine konkurentidest Mantova ja Piacenca kohtuvad omavahel homme. Bondi Ferrara võitis täna 84:82 Jesit. Chieti-Roseto lõppes 100:110.

[Attachment] Pärast mängu olid emotsioonid kõrgel, Trieste on midagi enamat kui reavastane.

* * *

Lega A-salistas Varese võõrsil Brescia 87:78(42:34). Kristjan Kangur oli platsil 28 minutit ja kogus 9 pt ja 6 lp. Kahesed 4/3, kolmesed 3/1. Brescia oli enne mängu tabeli 8.-9. Väärt võit.

Varese tõusis jagama 13.-14. kohta (saldo 9-14) Casertaga. Tagapool on Pesaro (7-16) ja Vanoli (6-17). Üks võit enam on Cantul, Brescial ja Pistoial, kaks enam Torinol ja Brindisil. Kaks võitu lahutabki Vareset, kes on teeninud neli võitu järjest, kaheksandast ehk viimasest playoff-kohast.

Kristjan Kangur on mänginud keskmiselt 24,5 minutit ja kogunud 5 pt, 3 lp, 1 rs. Kahesed 48 %, kolmesed 28 %, vv 86 %.