Sescom SA

05/23/2017 | News release | Distributed by Public on 05/23/2017 03:18

4 rocznica debiutu Sescom na NewConnect

22 maja 2017 roku mięły dokładnie 4 lata od momentu, gdy Sescom S.A. zadebiutował na rynku NewConnect. Od tego czasu firma coraz mocniej zaznacza swoją międzynarodową obecność oraz nowe kierunki dalszego rozwoju.

W ciągu ostatnich 4 lat w Sescom byliśmy świadkami wielu ważnych wydarzeń. Zarejestrowane zostały spółki zagraniczne - węgierska, niemiecka, austriacka i brytyjska. W maju 2016 roku firma poszerzyła swoją ofertę o serwis infrastruktury IT. W 2017 roku przeszła rebranding, rozbudowała portfolio ofertowe o kolejne rozwiązania, dostarczając kompleksowe wsparcie klientów we wdrożeniach i utrzymaniu technologii cyfrowych.

Skutecznie się wyróżniamy. Łączymy szeroką skalę działania i gwarancję bezpieczeństwa, charakterystyczne dla dużego biznesu, z innowacyjnością i elastycznością, które przypisuje się start-upom. Udowadniamy, że utrzymanie techniczne i facility management mogą wybiegać poza standardowe definicje i oferować klientom dużo szersze wsparcie. Osiągamy sukcesy, nie zapominając o tym, że naszą siłą jest zespół i nasze wartości.

Powyższe działania znalazły swoje przełożenie w wynikach finansowych. Skonsolidowane dane pokazują, że rok obrotowy 2015/2016 Sescom zakończył z rekordowymi przychodami w wysokości 70419,2 tys. zł oraz 4427,6 zł zysku netto. Jeszcze w roku obrotowym 2012/13, kiedy to Sescom debiutował na NewConnect, kształtowały się one na poziomie 19.538,9 tys. zł przychodów oraz 743,2 tys. zł zysków netto.

Sukcesy Sescom zostały zauważone przez środowisko biznesowe. Firma została we wrześniu ubiegłego roku uhonorowana Nagrodą Specjalną podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. To wyraz uznania dla osiągnięć Sescom, który przekształcił się z lokalnego przedsiębiorstwa w międzynarodowego gracza na rynku utrzymania technicznego placówek sieciowych.

W ciągu 4 lat od debiutu na NewConnect, wiele się zmieniło i nic nie wskazuje na to, by firma miała zwolnić - wręcz przeciwnie. Przed nami przejście na duży parkiet. Prospekt emisyjny GPW jest aktualizowany, następnie będziemy czekać na jego akceptację przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Intensyfikujemy i optymalizujemy nasze działania - obserwujemy coraz lepsze wyniki na rynkach CEE/SEE, przygotowujemy się operacyjnie do działań na kolejnych rynkach Europy Zachodniej. Do 2020 roku planujemy być jednym z liderów branży na europejskim rynku dostawców usług technicznych dla placówek sieciowych.