Ministry of Defence of the Czech Republic

04/16/2018 | Press release | Distributed by Public on 04/16/2018 09:19

Ministryně obrany ustanovila čtyři generály a jednoho plukovníka do nových funkcí

Ministerstvo obrany » Informační servis » Zpravodajství » Ministryně obrany ustanovila čtyři generály a jednoho plukovníka do nových funkcí

16.4.2018 •V květnu a v červnu 2018 dojde na Generálním štábu Armády České republiky k plánovaným personálním změnám. Ministryně obrany Karla Šlechtová proto dnes vyhlásila personální rozkazy k ustanovení čtyř generálů a jednoho plukovníka do nových funkcí.

Generálmajor Štefan Kaleta, který nyní působí jako velitel Pozemních sil


'Děkuji vám za vše, co pro Armádu České republiky děláte, a věřím, že naše spolupráce v budoucnu bude úspěšně pokračovat,' řekla ministryně obrany Karla Šlechtová.

Novým velitelem Vzdušných sil se od 1. května stane brigádní generál Petr Hromek, který dosud vykonával funkci zástupce velitele Vzdušných sil. Vystřídá generálmajora Jaromíra Šebestu. Ten bude v budoucnu působit ve vojenské diplomacii.

Na pozici zástupce velitele Vzdušných sil nastoupí plukovník gšt. Petr Lanči, současný ředitel odboru rozvoje vzdušných sil sekce rozvoje Ministerstva obrany.

Novým velitelem Pozemních sil bude od 1. června brigádní generál Josef Kopecký, současný velitel Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově.

Generálmajor Štefan Kaleta po čtyřiceti letech služby v Armádě České republiky odejde do starobního důchodu.

Fotogalerie

>

Autor: Lucie Růžková