Lubelski Wegiel Bogdanka SA

02/17/2017 | News release | Distributed by Public on 02/17/2017 00:38

Prezentacja Strategii lokalnym władzom

Oficjalna publikacja 'Strategii rozwoju LW Bogdanka Obszar Wydobycie Grupy Enea do 2025 roku (perspektywa do 2030 roku)' nastąpiła, zgodnie z wymogami dla spółek giełdowych, poprzez giełdowy system ESPI oraz na stronie www Bogdanki. Następnie Strategia została przedstawiona przez Zarząd na konferencji 10 lutego r. w Warszawie, gdzie ze spółką spotkali się giełdowi inwestorzy i analitycy oraz przedstawiciele mediów.

Założenia strategii były także zaprezentowane 14 lutego br. w siedzibie Bogdanki lokalnym władzom, związkom zawodowym oraz mediom. W spotkaniu z Zarządem LW Bogdanka, prezesem Enea SA, brali udział m.in. Przemysław Czarnek (Wojewoda Lubelski) i Krzysztof Żuk (Prezydent Miasta Lublin), okoliczni burmistrzowie, wójtowie, posłowie, a także przedstawiciele związków zawodowych. Gościem specjalnym był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Energii i Pełnomocnik Rządu ds. Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego - Grzegorz Tobiszowski.

Bogdanka jest bardzo ważnym elementem w systemie energetycznym Polski - podkreślił Grzegorz Tobiszowski podczas prezentacji strategii spółki w Bogdance. Realizujemy synergię energetyczno-surowcową, mamy na etapie końcowym strategię rozwoju sektora węgla kamiennego i brunatnego. Dokonujemy pewnego porządkowania rynku, na którym będą podmioty sektora węgla kamiennego funkcjonować i Bogdanka w tej przestrzeni ma swoją solidną pozycję - zapewnił i wskazał, że spółka pełni rolę 'elementu zabezpieczenia surowcowego polskiej energetyki'.

Na temat strategii w kontekście sytuacji na rynku węgla podczas spotkań wypowiedział się prezes Krzysztof Szlaga: Na rynku światowym ceny węgla szybko zmieniają się, przez wiele lat spadały, następnie w ciągu sześciu miesięcy odbiły się o 100 proc., co nie jest naturalną sytuacją. W tej mało przewidywalnej sytuacji światowej warto spokojnie i w zrównoważony sposób budować spółkę w długiej perspektywie, w oparciu o aktywa, które należą do grupy.

Prezes Enea SA - Mirosław Kowalik, zaznaczył, że strategia grupy Bogdanka jest komplementarna do strategii Enei. W perspektywie 2030 r. Bogdanka ma zapewnić efektywnie paliwo dla naszych urządzeń wytwórczych w Kozienicach, czy w niedalekiej przyszłości w Połańcu, w taki sposób by budować przewagę konkurencyjną na rynku, żeby naszym klientom nie zabrakło prądu elektrycznego, który Enea kontraktuje - powiedział Kowalik.

Opis założeń strategii znajdą publikujemy pod poniższym linkiem - w naszych Informacjach Korporacyjnych - zapraszamy.

fot. Z. Kaczan