Ministry of Finance of the Republic of Latvia

07/11/2018 | Press release | Distributed by Public on 07/11/2018 04:14

ECOFIN sanāksmē pārrunās Austrijas prezidentūras darba programmu un prioritātes

No 12. līdz 13. jūlijam Finanšu ministrijas pārstāvji piedalīsies Eirogrupas un Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, kas notiks Briselē, Beļģijā.

Eirogrupas laikā plānots pārrunāt jūnija Eirosamita rezultātus. Tajā dots skaidrs uzdevums līdz gada beigām pabeigt Banku savienības pilnveidošanu un turpināt tālāku Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) reformas pilnveidi. Eirogrupā tiks pārrunātas arī Eiropas Komisijas vasaras starpposma prognozes un eirozonas fiskālā nostāja, kā arī vērtēta Īrijas un Spānijas pēc-programmas uzraudzība.

Savukārt ECOFIN sanāksmē ir plānots turpināt diskusijas par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) vispārējo apgrieztās maksāšanas sistēmu un PVN e-publikācijām. Priekšlikuma mērķis ir samazināt krāpšanu PVN jomā atsevišķās dalībvalstīs un novērst tās izplatību, nodrošinot, ka krāpšana PVN jomā nepārvietojas no vienas nozares uz citu vai starp dalībvalstīm.

Tāpat paredzēts uzklausīt Austrijas prezidentūras darba programmu un apmainīties ar viedokļiem par to. Austrijas prezidentūras galvenās vispārīgās prioritātes ir patvērums un migrācija, ārējo robežu aizsardzība, radikalizācijas, terorisma un organizētās noziedzības apkarošana, digitālā drošība, kā arī Eiropas vērtību aizsardzība. Savukārt ECOFIN padomes darba kārtībā galvenie jautājumi Austrijas prezidentūras laikā būs Banku savienības pabeigšana un Kapitāla tirgu savienības (CMU) attīstība, ekonomikas politikas koordinācijas padziļināšana un stiprināšana, efektivitātes un godīguma uzlabošana nodokļu jomā un ES 2019. gada budžets.

ECOFIN dalībnieki pārrunās arī jūnija Eiropadomes sanāksmes rezultātus un noslēgumā pieņems kopīgo ES nostāju, gatavojoties G20 finanšu ministru un centrālo banku vadītāju sanāksmei Buenosairesā, Argentīnā šā gada 21. un 22. jūlijā.

Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā