Government of the Republic of Lithuania

12/05/2018 | Press release | Distributed by Public on 12/05/2018 06:43

Viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimui - didžiausias dėmesys

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio iniciatyva, Vyriausybė nutarė sudaryti komisiją Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimo iki 2025 metų strategijos projektui parengti.
'Visada jaučiu didelę atsakomybę už priimamus sprendimus. Turime suremti pečius ir imtis konkrečių darbų. Neabejoju, kad pavyks surasti sprendimus, kurie tenkins visų viešojo sektoriaus darbuotojų poreikius'- sakė premjeras.
Šiai komisijai vadovaus Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis. Numatyta, kad komisijos darbe dalyvaus Trišalės tarybos nariai, atstovaujantys švietimo ir mokslo, kultūros ir meno, sveikatos apsaugos, socialinių paslaugų sričių darbuotojų, valstybės tarnautojų, statutinių valstybės tarnautojų profesines sąjungas.
Į šį darbą kviečiama įsijungti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų darbo, Socialdemokratų, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščionių šeimų sąjungos, 'Tvarkos ir teisingumo' frakcijų Seime atstovus.
Siūloma į komisijos sudėti įtraukti socialinės apsaugos ir darbo, švietimo ir mokslo, kultūros, sveikatos apsaugos, teisingumo, vidaus reikalų, finansų ministrus, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorių.
Siekiant operatyviai spręsti viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio problemas, numatoma iki 2019 m. kovo 10 d. pateikti Seimui Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo iki 2025 metų strategijos projektą. Kad strategijos projektas būtų parengtas laiku, siūloma, jog komisija į posėdžius rinktųsi ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę.