Ruch Chorzow SA

09/17/2021 | Press release | Distributed by Public on 09/17/2021 03:23

Blue England oficjalnym Partnerem Centrum Szkolenia!

W ramach inicjatywy sponsorowanej przez Kibiców z Anglii, do najmłodszych chorzowian oraz zawodników Akademii Piłkarskiej i Uczniowskiego Klubu Sportowego skierowane zostaną cztery projekty edukacyjne. Dwa z nich już się rozpoczęły.

Od 30 sierpnia działa program pod nazwą Centrum Szkolenia Bramkarzy, przeznaczony dla zawodników AP i UKS, Klubów Partnerskich oraz pozostałych zainteresowanych. Mirosław Dreszer, Ryszard Kołodziejczyk, Piotr Lech oraz Łukasz Miś to trenerzy, którzy razem mają na konice prawie 700 występów w Ekstraklasie (!) oraz olbrzymie doświadczenie szkoleniowe, którym chętnie dzielą się z kandydatami na przyszłych bramkarzy.

W miniony poniedziałek, 13 września, dla zawodników AP i UKS wystartowały darmowe zajęcia techniczne, odbywające się w małych grupach pod okiem trenerów Ireneusza Psykały oraz Jakuba Brzozowskiego. Prowadzone są one na obiektach miejskich przy ul. Kościuszki.

W najbliższym czasie wystartują również treningi motoryczne pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Gdy wszystkie szczegóły zostaną przygotowane, Klub będzie informował o nim za pośrednictwem swoich kanałów komunikacji.

Ostatnim - na ten moment - wspólnym pomysłem wcielonym już w życie, jest akcja pod nazwą 'Niebieskie Przedszkole'. To 45-minutowe treningi dla 6-latków, zaplanowane w aż osiemnastu chorzowskich przedszkolach! Rozpoczęły się one w poniedziałek, 13 września i będą prowadzone przez jednego z trenerów Centrum Szkolenia. Mają na celu zachęcenie młodych chorzowian do wstąpienia w szeregi Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów.

- W pierwszym roku, po reaktywacji fanklubu, Blue England wspierało Ruch Chorzów na wielu różnych płaszczyznach. Były to rzeczy mniejsze lub większe, których na swoim koncie zaliczyliśmy kilkanaście. W następnym roku działalności kontynuujemy to, co wychodzi nam świetnie - zbieramy pieniądze i pomagamy w odbudowie Klubu, obierając za cel coraz to większe projekty - mówią dumnie przedstawiciele fan clubu az Anglii.

- Blue England po raz kolejny udowadnia, że los Klubu nie jest im obojętny i razem budujemy 'Niebieską przyszłość'. Dziękujemy wam panowie za zaufanie i okazane wsparcie - powiedział Marcin Stokłosa, członek Rady Nadzorczej Ruchu.

- W tej chwili postanowiliśmy wesprzeć Centrum Szkolenia, które opracowało program szkoleniowy dla najmłodszych adeptów oraz indywidualne zajęcia, które powinny mieć znaczący wpływ na jakość zawodników w ich późniejszym rozwoju. Na początek przekazaliśmy na ten cel 20 000 zł i obiecujemy wsparcie w przyszłości, aby zajęcia mogły być prowadzone na coraz wyższym poziomie, a uczestnicy mogli się cieszyć szkoleniem, jakie maja najlepsze kluby w Polsce i za granicą! - dodają fani z Blue England.

W imieniu Ruchu Chorzów, jego kibiców, a przede wszystkim najmłodszych piłkarzy, raz jeszcze dziękujemy za pomoc!