Kaunas University of Technology

12/06/2018 | Press release | Distributed by Public on 12/06/2018 02:56

Į atvirą paskaitą kviečia vienas įtakingiausių pasaulio finansų rinkos ekspertų

Gruodžio 17-19 dienomis Kauno technologijos universitete (KTU) lankysis IMD Verslo mokyklos (angl. (IMD) Business school) profesorius ir IMD Pasaulio konkurencingumo centro (angl. IMD World Competitiveness Center) direktorius Arturo Brisas. Svečias gruodžio 18 d. skaitys paskaitą KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Finansų valdymo programos magistrantams. Gruodžio 19 d. KTU Santakos slėnyje vyks atvira A. Brisas paskaita-diskusija 'Fintech, blockchain and other financial opportunities for business', į kurią kviečiami visi šia tema besidomintys Kauno studentai, akademikai ir verslo atstovai.

Profesorius Arturo Brisas - vienas iš 100 populiariausių ir įtakingiausių finansų akademikų pasaulyje. Jis konsultuoja įvairių šalių vyriausybes dėl jų konkurencingumo didinimo. Kaip finansų srities ekspertas A. Brisas specializuojasi Fintech ir Blockchain kryptyse. Neseniai su bendraautoriumi išleido knygą 'Blockchange. How to survive the crypto economy? '. IMD Verslo mokykla, kurioje profesoriumi dirba A. Brisas, šešerius metus iš eilės (2012-2017) pasauliniame 'Financial Times' reitinge užėmė pirmąją vietą.

'Šiandien Lietuva yra viena iš perspektyviausių finansinių technologijų centrų pasaulyje ir, žinoma, stiprus inovacijų ir skaitmeninių technologijų centras. Todėl labai svarbu, kad akademikai ir studentai nuolat sektų blockchain, dirbtinio intelekto, didžiųjų duomenų analizės naujienas ir suprastų jų poveikį finansinių paslaugų įmonėms', - sako A. Brisas.

Pasak KTU EVF prof. Gerdos Žigienės, tokio eksperto vizitas - puiki galimybė studentams paklausyti vienos geriausių pasaulio verslo mokyklų profesoriaus paskaitos, o verslininkams - pasisemti naujausių finansų srities žinių.

'Pasaulis sparčiai eina skaitmenizacijos keliu, daug procesų keičiasi iš esmės, dėl to vieni verslo modeliai griūva, kiti atsiranda. Taigi verslininkams labai svarbu žengti koja kojon su permainomis, ypač finansinių technologijų srityje. IMD daug dirba su vadovų mokymais, mokymų medžiaga studentams ruošiama remiantis IMD mokslininkų atliktais įmonių problematikos tyrimais, todėl prof. A. Briso dėstymas paremtas praktinėmis verslo problemomis', - teigia garsų svečią į KTU pakvietusi G. Žigienė.

'Technologijos netrukus leis mums pasinaudoti praktiškai bet kokiu virtualiu turtu ir sukurti iš to naudingą vertę. Mūsų visuomenė, įmonės, vyriausybės ketina keistis. Todėl visiems svarbu apie tai žinoti kuo daugiau', - savo paskaitos temos aktualumą apibendrina prof. A. Brisas.

G. Žigienės ir A. Briso bendradarbiavimas tiek akademinėje, tiek profesinėje srityse tęsiasi jau ne vienerius metus. Jiedu susipažino Finansų analitikų federacijos renginyje Madride prieš 10 metų. Vėliau G. Žigienei pačiai teko lankytis IMD, kur buvo pakviesta skaityti paskaitą A. Briso vykdytoje IMD programoje Taline. Dar vadovaudama Lietuvos finansų rinkų institutui (angl. Lithuanian Financial Markets Institute, LFMI) G. Žigienė buvo pakvietusi A. Brisą skaityti pranešimą instituto organizuotoje konferencijoje.

'A. Brisas - be galo žingeidus, energingas, bendraujantis, tuo pačiu reiklus, tikslus ir itin aukštą kokybę vertinantis finansų srities ekspertas', - sako G. Žigienė.

A. Brisas taip pat yra dėstęs Jeilio universiteto vadybos mokykloje (JAV), kur du kartus buvo apdovanotas kaip geriausias dėstytojas. Profesorius savo moksliniuose tyrimuose ir konsultacinėje veikloje daugiausiai dėmesio skiria tarptautiniams finansų reguliavimo aspektams, ypač bankroto, trumpalaikių pardavimų, viešai neatskleistos prekybos ir susijungimų įstatymų poveikiui.

A. Brisas taip pat atliko euro poveikio įmonių sektoriui tyrimą bei įmonių valdymo pokyčių įtakos vertinimą. Naujausi profesoriaus tyrimai identifikuoja pajamų nelygybės, socialinio mobilumo ir konkurencingumo ryšį.

Atvira A. Briso paskaita 'Fintech, blockchain and other financial opportunities for business' nemokama, vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.