Ski Association of Slovenia

03/18/2017 | News release | Distributed by Public on 03/19/2017 04:03

Zmaga Slokarjeve na Soriški planini

18.03.2017

Soriška planina je gostila dvojni slalomski program. Za točke FIS so se merila dekleta in fantje.

V žensko konkurenci je slavila Andreja Slokar, ki je za 18 stotink ugnala Švicarko Tanjo Schwitter in za 39 Avstrijko Liso Eisenbeitl. Naslednjo Slovenko najdemo na petem mestu, kjer je končala Nika Tomšič, ki je za rojakinjo zaostala 1.13 sekunde, še 14 stotink več pa je na šestem mestu zaostala Živa Otoničar. Ekipni uspeh je z 11. mestom dopolnila Pika Dvornik (+2.00). Do cilja so prišle še tri Slovenke in sicer Anja Žibert (27.), Lara Ciglič (29.) in Ana Zimšek (32.). Maja Bernard, Misel Marovt in Eva Zimšek so žal končale ob progi.

V moški konkurenci je bil najhitrejši Avstrijec Tobias Kogler, pičlih 14 stotink pa je za njim zaostal Dušan Senčar. Tik pod odrom je s 93 stotinkami zaostanka in le štirimi za stopničkami končal Klemen Kosi. Šesti je bil Anže Čufar ( +1.52). Pravi slovenski paket najdemo na mestih med 14 in 19, ki so jih v tem vrstnem redu zasedli Luka Pančur, Tadej Paščinski, Nejc Naraločnik, Žak Žirovnik, Janez Golob in Borut Božič. Anže Gabrijel je bil 26., Aljaž Kastelic 31., Andraža Polajzer pa 34. Ostali naši so na žalost odstopili.

Jutri je na Soriški planini nov dvojni slalomski program.