Estonian Basketball Association

06/17/2017 | News release | Distributed by Public on 06/16/2017 16:11

Itaalia U18 liigas tuleb eestlaste finaal, Jurkatammelt 1/2-finaalis viis kolmest

Itaalia U18 Finale Nazionale lõppvaatus tuleb laupäeval kahe eestlase osavõtul. Kuna mõlemad noored mehed - 16-aastane Mikk Jurkatammja 15-aastane Kaspar Kitsingmängivad vastastiimides, kuulub ka U18 kuld tänavu ühele eestlasele. U20 klassis Kaspar Treierjuba sai kulla kaela, vahendas Erkmaa KK FB leht.

Kes vahepeal pole uudiseid Itaaliast jälginud, neile teadmiseks, et Kaspar TreieriTorino PMS ja Hugo Erkmaa Siena meeskond langesid veerandfinaalis.

Bologna Virtuselon terve hooaja jooksul olnud väga selge siht, võita justnimelt U18 meistritiitel. Tänases poolfinaalis kujunes üheks peategelaseks Mikk Jurkatamm, kes võidus 71:61 Stella Azzura Romavastu oli Bologna meeskonna resultatiivseim. Eestlase kontosse kanti 15 punkti, saades kõik punktid kaugvisetest. Milline noor snaiper sirgumas Saapamaal!

Kaspar Kitsingukodumeeskond Aquila Trentoüllatas esimesel veerandajal Reyer Veneziat, kui jättis vastase praktiliselt kuivale. Mängu esimene periood kuulus Trentole 17:2,lõpptulemus 65:50. Kaspar Kitsing panustas võitjate kasuks kuue punktiga.

Seega kohtuvad laupäevases finaalis Bolgona Virtus (Mikk Jurkatamm) ja Aquila Trento (Kaspar Kitsing).

[Attachment] Viimati kohtusid samad meeskonnad alagrupimängus ning siis näitas Bologna oma võimu, võites mängu 91:45. Kuid laupäeval on hoopis teine mäng - finaal, võitlus meistritiitlile! Trento on vahepeal saanud enesekindlust tõstvaid võite, nii et kui Virtus on finaalis küll favoriit, siis pigem suhtega 75-25 %. Mitte enamat.

Eesti noorkorvpallurid on sel hooajal võitnud Itaalia noorte meistrivõistlustelt kulla ja kaks hõbedat. U15 vanuseklassis sai hõbeda Joonas Riismaa, U20 meistriks kroonitiKaspar Treier, kes valiti ühtlasi finaalturniiri parimaks mängijaks ning U20 meistrivõistlustel teenis hõbeda Mikk Jurkatamm, kes kindlasti ihkab oma esimeselt välishooajalt võita jackpoti.

Itaalia U18 finaalmäng algab laupäeval (17.06) Eesti aja järgi kell 19:30!

Allikas: Erkmaa KK. Basket.ee

Pildil: Mikk Jurkatamm, 16-aastane Eesti U18 koondise kandidaat.

All: Kaspar Kitsing, veel noorem (15 a), tema mängib Eesti eest U16 A-divisjoni EMil Montenegros. Ning homme Miku ja Virtuse vastu Itaalia U18 finaalis.