Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Estonia

06/25/2019 | Press release | Distributed by Public on 06/25/2019 08:02

Välisminister Urmas Reinsalu kinnitas Eesti solidaarsust Ukraina välisministrile

Välisminister Urmas Reinsalu vestles täna telefoni teel Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga, väljendades ühemõttelist toetust Ukraina territoriaalsele terviklikkusele. Ta kinnitas oma seisukohta, et Euroopa Nõukogu Parlamentaarne Assamblee samm, mis võimaldaks Venemaal naasta selle liikmeks, on kahetsusväärne.

'Euroopa julgeoleku ja väärtuste huvides on vankumatult vastustada agressorriigi tegevust ja toetada Ukraina ning Gruusia territoriaalset terviklikkust,' rõhutas ta.

Ta lisas, et kuigi see on ebatõenäoline, loodab ta siiski, et Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee lükkab homme tagasi ettepaneku Venemaa delegatsioonile volituste andmiseks kuna Venemaa jätkab Ukraina ja Gruusia territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse rikkumist, sealhulgas Krimmi ebaseaduslikku anneksiooni.

'Kui see aga juhtub, siis tuleb edasi kaaluda täiendavaid samme, et Venemaale ei jääks muljet, et agressor pälvib moraalse tunnustuse,' sõnas Reinsalu.

Ukraina välisminister tänas Reinsalu Eesti toetuse eest ja väljendas lootust, et tõhus koostöö jätkub.

ENPA on Euroopa vanim rahvusvaheline parlamentaarne assamblee, mille esimene istung toimus 1949. aasta 10. augustil. Euroopa Nõukogu roll on kaitsta liikmesriikide põhiväärtusi: inimõigusi, õigusriigi printsiipe ja demokraatiat.

Venemaa kõrvalejäämise ENPA-st tingis Vene Föderatsiooni otsus annekteerida Ukrainale kuuluv Krimmi poolsaar.

Lisainfo:

Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: [email protected]
Tel: +372 637 7628