Ministry of National Defence of the Republic of Lithuania

06/17/2017 | News release | Distributed by Public on 06/17/2017 02:39

Vilniečiai šventė Kultūros naktį su kariuomene

Birželio 16 d. vakarą vilniečiai ir miesto svečiai plūdo į Krašto apsaugos ministerijos Baltąją salę, kuri atveriama visuomenei tik kartą metuose - per Vilniaus kultūros ir meno festivalį 'Kultūros naktis'. Įspūdingoje 17 a. suformuoto architektūros ansamblio dalyje, per šimtmečius ne kartą keitusioje savo paskirtį, o šiandien - reprezentacinėje Krašto apsaugos ministerijos erdvėje buvo pristatyta programa 'Kultūros naktis su kariuomene'.

Sausakimšoje salėje publika gausiais aplodismentais dėkojo ir nenorėjo paleisti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų roko grupės 'Vytis' ir sportinių šokių grupės 'Šokte marš'. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo Diksilendo grupė klausytojus žavėjo Naujojo Orleano diksilendo stiliaus muzika.

Vienoje iš Baltosios salės erdvių lankytojai būriavosi prie karinės ekipuotės ir ginkluotės ekspozicijų: domėjosi XIV a. Garbės sargybos karių ginkluote ir moderniais ginklais, matavosi karinę aprangą, mokėsi teisingai susidėti karinę kuprinę ir rungėsi kas tvarkingiau paklos karišką lovą. Šalia karikatūrų ir humoristinių piešinių ekspozicijos 'Humor Militaris informacinio karo fronte' žinomi Lietuvos dailininkai ir šaržo meistrai Jonas Varnas, Ramūnas Vaitkus ir Gintaras Jocius vos spėjo piešti linksmus kariškus šaržus - jų įsigyti norintys kantriai laukė eilėje ir nenorėjo paleisti net renginiui pasibaigus. Gera nuotaika ir emocijos užpildė Baltosios salės erdves, o lankytojai išsinešė nepamirštamų įspūdžių.

Šventės akimirkos A. Pliadžio nuotraukose