Results

Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre

07/05/2020 | News release | Distributed by Public on 07/05/2020 07:11

Nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks ciklonu darbība un gaidāms lietains laiks

Pirmdien Latviju sasniegs plaša aukstā gaisa masa, tās ietekme saglabāsies visu nedēļu, kā rezultātā temperatūra dienās nepakāpsies augstāk par +18…+20°, savukārt naktīs var noslīdēt zem +10° atzīmes. Bieži gaidāmas lietus un nedēļas otrajā pusē iespējams arī pērkona negaiss.

Nedēļas pirmajā pusē gaidāms mainīgs mākoņu daudzums. Pirmdienas pēcpusdienā nokrišņi gaidāmi vien Latgalē, bet otrdien arī citās vietās būs īslaicīgi līs. Kamēr laika apstākļus noteicošā ciklona centrs atradīsies virs Skandināvijas, pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu vējš, piekrastes rajonos tas būs mēreni stiprs, pirmdien Kurzemē un Vidzemes ziemeļos vēja ātrums brāzmās sasniegs 15-19 m/s. Pirmdiena būs ne vien vējainākā, bet arī siltākā diena - naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +13...+18°, vietām austrumos nebūs vēsāk par +20°, bet dienā gaiss vēl iesils līdz +17…+21°. Naktī uz otrdienu Latvijā pakāpeniski ieplūdīs aukstāka gaisa masa un turpmāk laiks būs vēsāks, dienās termometra stabiņš nepakāpsies virs +15…+20° atzīmes. Arī naktīs temperatūra saglabāsies vienmērīga +10…+15° robežās.

Nedēļas vidū mākoņu daudzums palielināsies un saule starp mākoņiem spīdēs retāk. Trešdien Latviju sasniegs plašāka nokrišņu zona lietus gaidāms teritorijas lielākajā daļā. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, bet naktī uz ceturtdienu, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, vējš pierims un nedēļas izskaņā saglabāsies lēns mainīga virziena vējš, tomēr joprojām pa laikam līs.

Pēc šī brīža prognozēm piektdien iespējams arī pērkona negaiss, bet nedēļas nogalē Latvijas austrumus šķērsos plaša nokrišņu zona. Nakts uz sestdienu var būt visvēsākā, termometra stabiņam noslīdot līdz +9...+13° atzīmei, dienās gaisa temperatūra nebūs augstāka par +15...+20°.

[Attachment]

1. attēls. Nokrišņu zonas pārvietošanās 06.07.-12.07. (pēc ECMWF modeļa datiem)

LVĢMC atjauno laika apstākļu prognozes vairākas reizes dienā, tādēļ sekojiet jaunākajāmprognozēm unbrīdinājumiem LVĢMC mājaslapā, kā arī sociālajos tīklosFacebook,Twitter unInstagram