University of Tartu

03/20/2017 | Press release | Distributed by Public on 03/20/2017 02:09

James Groccia jagab õppimise ja juhendamise parimaid praktikaid

Märtsis viibib Tartus Auburni ülikooli kõrghariduse professor James Groccia, kes annab loenguid, konsulteerib doktorante ning nõustab avatud seminaril Tartu ülikooli doktorantide juhendajaid.

Eestis viibides juhendab James Groccia välisdoktorantidele suunatud kursust 'Õppimine ja õpetamine kõrgkoolis'. Samuti on doktorantidel võimalik saada Groccialt individuaalset tagasisidet oma seni tehtud tööle ning esitada doktoritöö ja õpingutega seotud küsimusi.

Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi doktorandi Pihel Hundi sõnul suunab James Groccia doktorante mõtlema oma õpetamisfilosoofia peale ning annab häid nippe, kuidas muuta õppetöö efektiivsemaks ja õppijale tähenduslikumaks. 'Kui doktorantidena on meie õpingutes hästi suur osakaal just teadustööl ning erinevate doktoritööga seotud teemade arutamisel, siis annavad James Groccia loengud ja seminarid võimaluse mõelda ka ülikoolitöö teistele tahkudele nagu õpetamine ja juhendamine,' märkis Hunt.

23. märtsil juhendab Groccia doktorantide juhendajatele suunatud seminari 'Best Practice in Supervising Doctoral Students'. Seminar toimub kell 10.30-14.00 TÜ haridusteaduste instituudi hoones (Salme 1a-104), osalema on oodatud Tartu ülikooli doktorantide juhendajad. Seminari päevakava leiab siit, seminarile palutakse registreeruda 21. märtsiks. Seminar toimub Tartu ülikooli ASTRA projekti PER ASPERA haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli raames, mida, toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond.

Auburni ülikooli kõrghariduse professor James Groccia on Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi külalisprofessor alates 2016. aasta märtsist.

Groccia kontaktid Eestiga algasid 2007. aastal, mil ta käis õppejõukoolitajate rahvusvahelise organisatsiooni (ICED) kogunemisel Tartus ning juhendas siin töötuba õppejõududele. Ta on õpetanud õppejõudude suveakadeemias, esinenud ettekannetega ja juhtinud töötubasid õpetamisoskuse arendamisele suunatud konverentsidel.

Lisateave: Mari Karm, kõrghariduspedagoogika dotsent,737 6470, [email protected]

Viivika Eljand-Kärp

Tartu Ülikooli pressinõunik

Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689