Vilnius University

03/17/2017 | Press release | Distributed by Public on 03/17/2017 01:22

VU projektui „Belaukiant Nobelio” – dar vienas prestižinis apdovanojimas

Vilniaus universiteto (VU) mokslo ir Gyvybės mokslų centro prof. Virginijaus Šikšnio 'DNR žirklių' populiarinimo kampanija 'Belaukiant Nobelio' sulaukė antrojo reikšmingo įvertinimo - rinkodaros profesionalių konferencijoje 'Password 2017' ji buvo įvertinta kaip efektyviausia 2016 m. viešojo sektoriaus komunikacijos kampanija.

Finale kampanija 'Belaukiant Nobelio' varžėsi kartu su 'Minecraft Tesla Gigafactory in Lithuania' ir Lietuvos olimpinio fondo kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu organizuotu projektu 'LTeam ugnis'.

Šiais metais konkurse varžėsi net 76 dalyviai, iš kurių į finalą pateko 24 stipriausi komunikacijos ir reklamos projektai. Praėjusiais metais konkurse 'Password' varžėsi 44 dalyviai.

'Apie sudėtingus mokslo pasiekimus papasakoti paprastai, įdomiai ir suprantamai, įtvirtinti Vilniaus universiteto, kaip mokslo lyderio, reputaciją ir sudominti būsimus studentus mokslu - tokius tikslus kėlėme sau planuodami profesoriaus V. Šikšnio išradimo viešinimo kampaniją', - sakė VU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Vilma Radzevičienė.

Kiek anksčiau šiemet VU kampanija buvo pripažinta ir kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse 'Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017'.

VU Biotechnologijos instituto mokslininkų komanda (prof. V. Šikšnys, dr. Giedrius Gasiūnas ir Tautvydas Karvelis) buvo viena pirmųjų tyrėjų grupių pasaulyje, atradusių, kad Cas9 baltymas gali būti panaudojamas tiksliam DNR redagavimui.

Projekto metu bendradarbiaujant su komunikacijos agentūra 'Fabula Hill+Knowlton Strategies' išradimui pristatyti buvo sukurti jį aiškinantys vaizdo įrašai lietuvių ir anglų kalbomis, įvairios publikacijos šalies ir užsienio žiniasklaidoje, didelį indėlį į jo populiarinimą įdėjo ir Lietuvos diplomatinės atstovybės, valdžios institucijų atstovai.

Kampanijos metu socialiniuose tinkluose vien vaizdo įrašai sulaukė daugiau nei 171 tūkst. peržiūrų ir tapo žiūrimiausiais lietuviškais mokslo tematikos vaizdo įrašais nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kuriais pasidalino daugiau nei 1,1tūkst. socialinių tinklų lankytojų.

Profesorius už savo atradimą buvo įvertintas prestižine Harvardo universiteto 'Warren Alpert' premija ir priimtas į gyvybės mokslų elitą vienijančią Europos molekulinės biologijos organizaciją, už nuopelnus Lietuvai ir mokslui V. Šikšnį dukart apdovanojo šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, 2017 m. sausį tyrėjas antrąkart tapo žurnalo 'Veidas' projekto 'Mini Nobelis' laureatu.

Vasarį V. Šikšnys kartu su mokslininke iš Max Planck instituto Berlyne Emmanuelle Charpentier apdovanotas Danijos fondo 'Novo Nordisk' 'Novozymes' premija, kurios vertė - 3 mln. Danijos kronų (403 tūkst. eurų).