Chancellery of the Prime Minister of the Republic of Poland

01/22/2020 | News release | Distributed by Public on 01/22/2020 07:54

Premier na Forum Ekonomicznym w Davos

Szef rządu zaznaczył, że w dobie spowolnienia polska gospodarka bardzo szybko się rozwija chciałbym żeby to źródło sukcesu było jeszcze mocniej oparte o wysoko zaawansowane technologie, które przyniosą do Polski nowe miejsca pracy.

Premier podkreślił, że spotkania w Davos są istotne z punktu widzenia polskiej gospodarki. Wskazał, że według OECD mamy najszybszy wzrost gospodarczy ze wszystkich trzydziestu sześciu krajów, dlatego w dalszej perspektywie warto inwestować w Polsce. 'Mamy znakomicie wykształconych i utalentowanych pracowników'- mówił. Dodał, że jest to bardzo często podkreślane przez firmy, które już w Polsce inwestują.

Mateusz Morawiecki będzie uczestniczył również w debacie organizowanej przez Polski Instytut Ekonomiczny, gdzie zostaną poruszone kwestie związane m.in. z polityką podatkową i zwalczaniem unikania podatków. Podczas debaty szef rządu przedstawi także polskie propozycje, które dotyczą współpracy międzynarodowej, w celu budowy skutecznego systemu regulacyjnego w tym obszarze.

W tym roku przypada jubileuszowe 50. Światowe Forum Gospodarcze pod hasłem 'Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata'. Planowany jest udział niemal 3 tys. osób ze 117 krajów, w tym 53 szefów państw i rządów.