Ministry of Economic Affairs and Communications of the Republic of Estonia

04/06/2021 | Press release | Distributed by Public on 04/06/2021 05:57

Elron saab vähenenud piletituluga toimetulekuks lisaraha

Valitsus otsustas tänasel kabinetiistungil eraldada Vabariigi Valitsuse reservist 300 000 eurot, et toetada vähenenud reisijatega perioodil rongiliikluse toimimist. Rahaline toetus võimaldab jätkata rongiliiklusega tavapärases mahus, mis on vajalik, et reisijaid saaks rongides hajutada.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on rongiliiklus maapiirkondade oluline eluliin ning rongiga turvaliselt reisimise võimalus peab säilima. 'Praegune olukord võimaldab inimestel rongis üksteisest distantsi hoida. Paraku on piletitulu suuresti ära kadunud, kuna inimesed võtavad viiruse levikut tõsiselt ning on kodusemad. Sellepärast otsustas valitsus eraldada 300 000€ lisaraha Elronile, et tulla tulude ja kuludega tasa,' ütles Aas.

'Samuti on rong jätkuvalt inimestele igapäevaselt oluline liiklusvahend ning uute raudteedega tekib rongikasutajaid vaid juurde. Näiteks meie raudtee kõige uuem niit Turba suunal on ennast tõestanud ning on praegusel ajal ka kõige suurema täituvusega liin. Probleem on tipptundidel kui rongides on rohkem inimesi, mistõttu peab olema ka edaspidi võimalus tipptunni rongidest hoiduda,' ütles Aas.

Valitsuskabineti otsuse täitmiseks valmistab MKM ette eelnõu, et taotleda 300 000€ Vabariigi Valitsuse reservist.