Results

Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre

08/09/2020 | News release | Distributed by Public on 08/09/2020 04:56

Jaunnedēļ karstums mazināsies, nedēļas vidū gaidāms lietus

Arī turpmākajās dienās gaidāms silts un lielākoties saulains laiks. Nedēļas vidū lēns līdz mērens ziemeļu vējš valsts teritorijā ienesīs vēsāku gaisu, līdz ar to karstuma vilnis beigsies. Darba nedēļas izskaņā galvenokārt valsts austrumu daļā gaidāms lietus, bet brīvdienās gaiss atkal iesils līdz +20…+25°.

Pirmdien mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, tomēr nozīmīgi nokrišņi nav gaidāmi - vien dažviet Latvijas ziemeļaustrumos iespējams īslaicīgs lietus ar pērkona negaisu. Dienas gaitā mākoņi pamazām izklīdīs, un gan naktī, gan otrdien dienā debesis lielākoties būs skaidras. Diennakts gaišajās stundās nedēļas sākumā gaiss iesils līdz +20…+25°, pirmdien vēl vietām līdz +27...+29°, taču svelmi nedaudz remdēs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš. Arī nakts stundas gaidāmas siltas - gaisa temperatūra pieturēsies +10…+14° robežās, vietām piekrastē +15…+17°, bet naktī uz trešdienu dažviet austrumos būs vēsāks - tur +8…+9°.

Nedēļas vidū valsts teritorijā ieplūdīs vēsāks gaiss no Skandināvijas, tāpēc tveice īslaicīgi mazināsies - daudzviet gaisa temperatūra dienā nepārsniegs +17...+20°, vien atsevišķos rajonos gaiss iesils līdz +21…+22°, tomēr naktis saglabāsies tikpat siltas kā nedēļas sākumā. Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, trešdien pēcpusdienā dažviet austrumos arī īslaicīgs lietus. Ceturtdien no ziemeļiem Latvijai pietuvosies nokrišņu zona, daudzviet, galvenokārt austrumu daļā, atnesot lietu, kas ar pārtraukumiem līs līdz piektdienas pēcpusdienai.

[Attachment]

1.attēls. Laika apstākļu prognoze Rīgai.

Naktī uz piektdienu vējš pakāpeniski iegriezīsies no dienvidrietumiem, dienvidiem, tādējādi Latvijā atkal ienesot siltāku gaisu, līdz ar to brīvdienās gaisa temperatūra atkal daudzviet sasniegs +20…+25°, savukārt diennakts tumšajās stundās nebūs vēsāks par +13…+18°. Sestdien vēl vietām austrumos gaidāms neliels lietus, savukārt svētdien daudzviet spīdēs saule. Ūdens temperatūra līča piekrastē būs ap +20°.

LVĢMC atjauno laika apstākļu prognozes vairākas reizes dienā, tādēļ sekojiet jaunākajāmprognozēm unbrīdinājumiem LVĢMC mājaslapā, kā arī sociālajos tīklosFacebook,Twitter unInstagram

[Attachment]