Estonian Basketball Association

06/18/2017 | News release | Distributed by Public on 06/18/2017 08:16

U15 koondis toob Taanist hõbemedalid, finaalis kaotati napilt Berliinile

Eesti poiste U15 koondisel sai seljataha edukas turniiri Taanis Kopenhagenis. Ka varasemalt on meie koondised seal Marko ParkonenijaGert Prantsijuhendamisel ilusat mängu näidanud. Sedakorda naaseb Kalle Kollin (lisaks treeneritena Jüri Pritšin jaRein Raam) Taanist aga hõbedamedalitega, mis lööb senised kohad selgelt üle.

Taani turniiri III päeva kokkuvõte, muljeid kohapealt koondise peatreener Kalle Kollinilt.

Vastased olid pigem meie tüüpi - rohkem tagamängijaid, nö. suuri kolli polnud. Selle võrra meil võibolla oli isegi raskem, mäng omasugusega.

'Copenhagen Invitation Basketball Tournament'i' kolmandaks mängupäevaks jäi meil pidada turniiri finaal Berliini koondise vastu.

Terve mäng käis punkt-punkti heitlus, kuid lõpus oli vastastel rohkem õnne. Ma ei taha kiruda kohtunikke aga seda nö noorkohtunike koolitust sellisel turniiril on raske üle elada... Koondiste mängudes on tempo hoopis teine kui oma külas või linnas. Ühesugust vilistamise stiili kahjuks nad ei leidnudki.

[Attachment]

Kaotuse põhipõhjus on siiski vabavisete tabavus. Saime vabaviskeid proovida 31 korda, sisse ainult 13... Paha-paha. Siin saab ainult endale tuhka pähe raputada.

Mängu lõpptulemus 70:72 (veerandid 16:14; 18:26; 16:14 ja 20:18.

Punktiviskajad: Johannes Kirsipuu 29; Sverre Aav 12; Markus Ruubel 11; Illimar Raiend 9; Markus Ilver 4;Kristen Kasemets 2, Jorgen Rikberg 1; Joosep Heinla 1; Hugo Toom 1.

Turniiri all starsi valiti Johannes Kirsipuu. Kokkuvõttes 16. meeskonna seas II. koht, parem kui siin Taanis eales varem. Ütleme nii, et järgmistel vanustel on võimalus tulemus üle lüüa. Pronksi sai Inglismaa meeskond.

Eesti resultatiivsemad turniiril: Johannes Kirsipuu 102 pt, Sverre Aav 64 pt, Markus Ruubel 63 pt, Hugo Toom 38 pt, Markus Ilver 34 pt, Illimar Raiend ja Jörgen Rikberg 29 pt, Joosep Heinla 28 pt.

[Attachment]