Results

Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Estonia

06/25/2020 | Press release | Distributed by Public on 06/25/2020 10:23

Eesti panustab 50 000 eurot Sudaani humanitaarolukorra leevendamiseks

Täna toimus Saksamaa eestvedamisel ja koostöös ÜRO, Euroopa Liidu ja Sudaaniga kõrgetasemeline Sudaani partnerluskonverents. Berliini videokonverentsi eesmärk oli koguda rahvusvahelist toetust Sudaani poliitilisele üleminekuprotsessile. Eesti otsustas konverentsi raames panustada 50 000 eurot Sudaani humanitaarolukorra leevendamiseks läbi ÜRO humanitaarasjade koordinatsioonibüroo (UNOCHA).

2019. aasta septembris kõrvaldati Sudaanis rahumeelsete protestidega võimult president Bashir ning pärast seda on Sudaani juhtinud üleminekuvalitsus. Euroopa Liit toetab Sudaanis demokraatlikke ja majanduslikke reforme, eluks vajalike teenuste kättesaadavuse parandamist ning humanitaarabi osutamist kõige haavatavamatele. Humanitaarabi vajab Sudaanis 9,3 miljonit inimest.

Välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Paul Teesalu tunnustas oma sõnavõtus Sudaani demokraatiapüüdlusi ning avaldas Eesti jätkuvat toetust. 'Olukorra parandamiseks Sudaanis on vajalik jätkuv rahvusvaheline tugi ja tähelepanu. Eesti on otsustanud toetada humanitaarabi osutamist Sudaanis, samuti saame anda nõu reformide vallas,' rääkis Teesalu.

Eesti toetab ka diplomaatilisi pingutusi Sudaani eemaldamiseks USA terrorismi sponsoreerivate riikide nimekirjast. Euroopa Liit on võtnud valmisoleku toetada Sudaani poliitilistes ja majanduslikes reformides, panustades nii arengukoostööle, humanitaarabile kui ka julgeoleku tagamisele.

välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]