Latvijas Juras Medicinas Centrs AS

01/13/2021 | Press release | Distributed by Public on 01/13/2021 03:38

Laiks pārmaiņām!

Laiks pārmaiņām!

No 2021. gada 1. janvāri Ziemeļu Diagnostikas Centrs uzsāk Datortomogrāfijas izmeklējumu (CT) veikšanu ar jaunu 64 slāņu CT iekārtu Revolution Evo Gen3 (General Electric (ASV)), kas salīdzinoši ar iepriekšējo 16 slāņu CT iekārtu, ļaus veikt kvalitatīvas CT Angiogrāfijas izmeklējumus galvas, kakla, krūšukurvja, sirds, vēdera dobuma, iegurņa un kāju asinsvadiem, kā arī izvērtēt orgānu apasiņošanu izmantojot inovatīvu CT Perfūzijas programmu, kas līdz šim nebija pieejama iepriekšējās paaudzes 16 slāņu CT iekārtā, kura Ziemeļu Diagnostikas centrā tika izmantota kopš 2008. gada.

Pateicoties detektoru daudzumam, iespējams īsākā skenēšanas laikā iegūt vairāk radioloģiskos attēlus, vienlaicīgi līdz pat 85% samazinot audu apstarojuma devu, bet tai pat laikā nezaudējot attēla kvalitāti. To nodrošina Iteratīvo rekonstrukciju un devu pielāgošanas režīms. Jaunajai CT iekārtai, jebkurā režīmā plānākais slāņa biezums ir 0.625 mm, kas dod ļoti augstu detaļu izšķirtspēju, t. sk. 3D attēliem un rekonstrukciju attēliem, kas ir neatņemama asinsvadu CT izmeklējuma un radiologa interpretācijas sadaļa.

Kopumā uzlabojas pacientu aprite izmeklējuma laikā, tai pat laikā pieaug iegūtās informācijas/attēlu apjoms.

Attēlu pēcapstrādes programmas iekļauj mūsdienīgus Mākslīgā intelekta risinājumus ātrākai pacientu apritei, artefaktu mazināšanai, kvantitatīvu parametru aprēķināšanai jaunākā tipa pēcapstrādes darba stacijās.

Iekārta ir piemērota plaša apjoma mugurkaula, locītavu, kaulu un mīksto audu izvērtēšanai, ar samazinātu metālisko implantu, stentu un izteiktas kalcinozes vai kontrastvielas ietekmi uz attēla kvalitāti.

Jaunā CT diagnostikas iekārta nodrošina modernas izmeklējuma metodes visam ķermenim.

Ziemeļu diagnostikas centrā izmeklējumus veic pieredzējuši radiogrāferi un attēlu interpretāciju veido ārsti radiologi - savas nozares eksperti. Izmeklējumus veic Asoc. prof. Maija Radziņa, kas ir ilggadēja Latvijas Radiologu asociācijas prezidente, vadošā pētniece radioloģijā ar 15 gadu pieredzi. Specializējusies asinsvadu CT angiogrāfijas, vēdera dobuma, Neiro un Muskuloskeletālā radioloģijā.

Veicot izmeklējumus nepilngadīgiem, invalīdiem un vecāka gadu gājuma cilvēkiem, nepieciešamības gadījumā var ierasties ar pavadoši personu.