President of the Republic of Poland

07/30/2021 | Press release | Distributed by Public on 07/30/2021 12:23

Wywiad dla „Gościa Wydarzeń” w Polsat News

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu w programie 'Gość Wydarzeń' w Polsat News. W rozmowie odniósł się m.in. do kwestii szczepień, wynagrodzeń dla podsekretarzy stanu i wyników polskich sportowców na Olimpiadzie w Tokio.

- Zaszczepiłem się, bo uważałem, że to mój obowiązek. Jestem za tym, by promować szczepienia i zachęcać do nich, ale jestem sceptyczny co do wprowadzania przymusowości - podkreślił Prezydent i jak dodał, liczy, że 'postęp szczepień spowoduje, że nawet jeśli kolejna fala do nas przyjdzie, to nie będzie już tak wysoka'.

Pytany o rozporządzenie o podwyżkach wynagrodzeń podsekretarzy stanu, Prezydent poinformował, że dokument jest już podpisany. - Nie było żadnych wątpliwości, że ludzie, którzy zajmują stanowiska sekretarzy czy podsekretarzy stanu, zarabiają niewspółmiernie mało do zakresu obowiązków, odpowiedzialności i decyzji, jakie podejmują. To kwestia urealnienia wynagrodzeń - powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że pełnienie funkcji publicznej wiąże się z wysoką odpowiedzialnością.

Komentując udział polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, Prezydent Andrzej Duda przyznał, że stara się być w miarę na bieżąco z oglądaniem Igrzysk Olimpijskich - w miarę swoich obowiązków - i cały czas trzyma kciuki za wyniki Polaków.

- Jestem wdzięczny wszystkim naszym reprezentantom za to, jak ciężko pracują, by osiągnąć sukces. Chciałbym podziękować i pogratulować naszym sportowcom osobiście w Pałacu Prezydenckim po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich - oświadczył Prezydent.