Police- and Border Guard Board

03/15/2017 | Press release | Distributed by Public on 03/20/2017 02:38

Politseis registreeritud sündmused

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. märtsil teatati, et Tartu maantee ööklubis lõid kaks naisterahvast 27-aastast naissoost juhututtavat.

14. märtsil teatati, et Keskuse tänava korteris lõi alkoholijoobes elukaaslane 72-aastast naist ja võttis sularaha korterist kaasa.
14. märtsil teatati, et Laevastiku tänava korteris löödi peretüli käigus 44-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 45-aastase mehe.

14. märtsil teatati, et Vikerlase tänava korteris lõi peretüli käigus 36-aastane mees oma 69-aastast ema ja 49-aastast venda. Politsei pidas vägivallatsenud mehe kahtlustatavana kinni.

14. märtsil teatati, et Mahtra tänava korteris tekkis ühise joomingu käigus elukaaslaste vahel konflikt, mille tagajärjel löödi 35-aastast naist. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 52-aastase mehe.

Looma julm kohtlemine
26. veebruaril lõi 24-aastane mees Astangu tänaval jalaga avaldaja koera. Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust.

Vargused
14. märtsil teatati, et Viimsis asuvast spordiklubist varastati lukustamata kapist mobiiltelefon. Kahju on 250 eurot.

14. märtsil teatati, et Valgel tänaval pargitud sõiduautosse Citroen murti pakiruumi akna lõhkumise teel sisse ja varastati tööriistu. Kahju on 2630 eurot.

14. märtsil teatati, et Härjapea tänava eramusse murti sisse ja varastati alkoholi. Kahju on selgitamisel.

14. märtsil teatati, et Tuukri tänaval pargitud sõiduautosse BMW murti akna lõhkumise teel sisse ja varastati spordiriideid. Kogukahju on täpsustamisel.

14. märtsil teatati, et Järveotsa teel pargitud sõiduautolt BMW varastati küljepeegli klaasid. Kahju on 1000 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. märtsil teatati, et Peetri alevikus jalutas avaldaja koeraga. Koer märkas teist koera ning läks tema juurde, mille peale lõi teise koera omanik, tundmatu meesterahvas naist terava esemega näkku. Kannatanu viidi tervisekontrolliks haiglasse.

Kehalised väärkohtlemised
14. märtsil teatati, et Kernu vallas Kaasiku külas metsatukas ründas tundmatu mees kirve varrega 60-aastast naist, kes jalutas koeraga.

14. märtsil teatati, et Kiili vallas Paekna külas löödi peretüli käigus 44-aastast naist.

Juhtumid piiril
14. märtsil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi väärteomenetluse 1978.aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes. Mees, omades tähtajalist elamisluba töötamiseks ühes osaühingus, rikkus elamisloa tingimusi, töötades teistes osaühingutes ilma seadusliku aluseta. Meest karistati rahatrahviga summas 240 eurot.

14. märtsil pidas politseipatrull Tallinnas kinni 1992. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikust mehe, kes oli toime pannud varguse. Patrull teavitas juhtunust Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnikke, kes kontrollisid mehe tausta. Kontrolli käigus selgus, et mees saabus Eestisse 16. jaanuaril Poola Vabariigi viisa alusel. Mees saabus teadlikult Schengeni viisaruumi ja Eestisse eesmärgiga töötada ebaseaduslikult. Talle väljastatud Poola Vabariigi viisa tunnistati kehtetuks, mistõttu kaotas ta seadusliku aluse Eestis viibimiseks. Talle koostati vabatahtlik ettekirjutus Eestist lahkumiseks . Mehega koos saabus Eestisse samal ajal ka tema abikaasa, 1994. aastal sündinud Valgevene kodanikust naine, kes saabus teadlikult Schengeni viisaruumi ja Eestisse eesmärgiga töötada ebaseaduslikult. Ka talle väljastatud Poola Vabariigi viisa tunnistati kehtetuks, mistõttu kaotas ta seadusliku aluse Eestis viibimiseks. Samuti koostati isikule vabatahtlik ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil kella 18.30 paiku puhkes Põlva vallas Aarna külas kahe tuttava mehe vahel tüli. Tüli käigus lõi 53-aastane mees 27-aastast alkoholi tarvitanud meest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud viisid kannatanu esmaabiks haiglasse.

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. märtsil kella 16 paiku teatati politseile, et Tartus Kuldnoka tänava korteris puhkes üürnike vahel tüli. Tüli käigus lõi alkoholi tarvitanud 61-aastane mees 74-aastast tuttavat. Politsei pidas lööja kinni ning viis ta kainenema. Kannatanu toimetati esmaabiks TÜ Kliinikumi.

Vargus
11. märtsil varastati Tartus Jaama tänava korteri esikust iPhone mobiiltelefon. Kahju on 339 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil löödi Tapal Eha tänaval asuvas korteris terariistaga rindkere piirkonda 47-aastast meest.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil tungisid kaks 42-aastast meest Narvas Pähklimäe tänaval asuvas korteris kallale 34-aastasele naisele. Politsei pidas ühe mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
14. märtsil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Tabori tänaval murti sisse ehitusjärgus elumajja ja varastati kaablit, ehitusmaterjali ning ketaslõikur. Samuti lõhuti kõrvalhoone lukk. Kahju on 500 eurot.

14. märtsil teatati politseile, et Narvas Tallinna maanteel asuva kortermaja keldriboksist varastati jalgratas, lapsevanker ja kelgud. Kahju on 350 eurot.

Juhtum piiril:
14. märtsil saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1986. aastal sündinud Kuuba Vabariigi kodanik, kellel puudusid dokumendid, mis õigustaksid riiki sisenemist. Isikule väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Vene Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil kella 8 ajal löödi Haapsalus korteris omavahelise tüli käigus 62-aastast naist. Kahtlustatavana peeti kinni 62-aastane mees.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.