Results

Agora SA

10/23/2019 | Press release | Distributed by Public on 10/23/2019 02:06

Najnowsza książka Jerzego Bralczyka „Zwierzyniec” już w księgarniach

23 października 2019 / 09:44

Jak w polszczyźnie funkcjonują 'żurawie', 'żbiki', 'żubry' i 'żółwie'? Skąd wzięły się nazwy konkretnych zwierząt i jak, łącząc się z innymi słowami, tworzą związki frazeologiczne, metafory czy przysłowia? Prof. Jerzy Bralczyk, znany i ceniony językoznawca w swojej najnowszej książce przedstawia niezwykłe walory naszego języka, opisując zwierzęcy świat. 'Zwierzyniec', wydany nakładem Wydawnictwa Agora, trafił do księgarni dziś, 23 października br.

Jerzy Bralczyk nazywany specjalistą od słów, prócz rozważań m.in. o języku propagandy politycznej i reklamy, ma również wiele do powiedzenia na temat fauny. Jego najnowsza książka to zbiór ponad stu felietonów językowo-zoologicznych, poświęconych ich różnym gatunkom zwierząt. A dokładniej ich nazwom i potencjalnym znaczeniom w kulturze i językoznawstwie.

'Zwierzyniec' to idealna lektura dla miłośników polszczyzny i przyrody, przepełniona dowcipnymi skojarzeniami językowymi autora oraz ciekawostkami z życia zwierząt. To książka nie tylko do czytania, ale też do oglądania. Opisywane przez profesora zwierzęta narysowała Zofia Różycka.

- To nie jest zwykła książka o zwierzętach i przyrodzie. Tak naprawdę to tylko pretekst, by udać się w fascynującą podróż w ostępy naszego języka. Tak poznajemy jego korzenie i ewolucję. Tę książkę powinien mieć każdy, kto kocha język polski i przyrodę. Bardzo ją polecam - powiedział o wydaniu Adam Wajrak, znany dziennikarz 'Gazety Wyborczej', zajmujący się tematyką przyrodniczą.

Książka 'Zwierzyniec' ukazała się 23 października br. nakładem Wydawnictwa Agora. Egzemplarze można kupić w księgarniach, a także na kulturalnysklep.p l oraz formie e-booka na Publio.pl.

Więcej informacji o nowościach Wydawnictwa Agora znajduje się na Facebooku oraz stronie wydawnictwa.

Powrót