Ministry of Foreign and European Affairs of the Slovak Republic

10/24/2021 | Press release | Distributed by Public on 10/24/2021 12:38

Rezort diplomacie odštartuje 25. októbra sériu podujatí pod názvom Týždeň OSN na Slovensku

Pri príležitosti výročia vzniku Organizácie Spojených národov, ktoré si pripomíname dnes (24. októbra), organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR od 25. do 29. októbra 2021 sériu podujatí pod názvom Týždeň OSN na Slovensku. Cieľom je upriamiť pozornosť na to, ako globálne problémy 21. storočia ovplyvňujú každodenný život občanov, prečo nám dianie vo svete nemôže byť ľahostajné a prečo je dôležité hľadať spoločné a nie individuálne riešenia. Podujatia budú zamerané najmä na ochranu ľudských práv, boj so zmenou klímy a znižovanie nerovností vo svete.

Rezort diplomacie odštartuje Týždeň OSN na Slovensku v pondelok, 25. októbra 2021 o 10.30 h, Modelovou konferenciou OSN, ktorá bude simulovať zasadnutie Valného zhromaždenia OSN. Zasadnutie otvoria na pôde rezortu diplomacie štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ingrid Brocková a štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Michal Kiča.

Medzi ďalšie podujatia Týždňa OSN bude okrem Modelovej konferencie patriť aj slávnostné udeľovanie zlatých plakiet ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Slovenkám a Slovákom aktívne pôsobiacim v OSN, tlačová konferencia štátnej tajomníčky I. Brockovej pre žiakov základnej školy, verejná diskusia HlbokaOnline, medzinárodná konferencia o podpore ľudských práv, interaktívne podujatie pre žiakov a študentov v Novej Cvernovke a generačný dialóg s E. Kukanom a bývalým mládežníckym delegátom SR pri OSN, D. Porvažníkom.

Podujatie Modelová konferencia je prístupná pre médiá a podlieha režimu OTP, potrebná je akreditácia. Zástupcov médií zdvorilo žiadame, aby svoju účasť oznámili vopred, a to do pondelka 25. októbra 2021, 9.00 h na adrese [email protected]. Registrácia bude prebiehať na hlavnej recepcii MZVEZ SR (Hlboká cesta 2, Bratislava) od 10.00 h.