Estonian Basketball Association

08/11/2017 | News release | Distributed by Public on 08/11/2017 03:03

Rapla meeskond värbas noore viskemasina USA-st

AVIS UTILITAS Rapla sõlmis esimese lepingu lisajõuga väljastpoolt Eestit. Tagamängija Nolan Cressler lõpetas kevadel ülikoolikarjääri tugevas Vanderbilti meeskonnas, kus ta mängis kaks hooaeg ühes NCAA kõvemais, SEC konverentsis.

Ülikoolikorvpalli alustas ta Cornell-i ülikoolis, kus oli selge liider keskmiste näitajatega 16,8p., 4,2lp. ja 1,6 söötu.

Otsides suuremat väljakutset siirdus ta pärast kahte aastat Vanderbilt-i, kus ta pidi leppima pisut väiksema rolliga, tuues keskmiselt 24 minutiga 7,8p., 4,2lp. ja 1,7 söötu. Tema meeskonnakaaslasest Luke Kornet-ist sai näiteks Kristaps Porzingise kolleeg NBA-s New York Knick-is.

'Mulle jäi esimesena silma see, et ta on meeskonnamängija. Selle omaduse puudumine on tavaliselt suurim nn. rookie-de puudjääk. Tegemist on füüsiliselt tugeva mängumehega, kes ei põlga ka kaitsemängu. Me näeme, et tema roll rünnakul peaks Raplas olema selgelt suurem kui oli ülikoolis, sest ta on väga hea söötja ja tal on väga hea viskekäsi, mis minu arvates ei saanud piisavalt kasutust (3p visete % oli 43)', kommenteeris meeskonna peatreener Aivar Kuusmaa.

Cressler saabub Eestisse septembri alguses.

Meeskonna juht Jaak Karpon öelnud, et uuel hooajal arvestab ta nelja leegionäriga. Nagu mullugi. Eestlastest paistab meeskonnas jätkavat kapten Indrek Kajupank, kes koondise sellesuvises tsüklis vigastuse ja operatsiooni tõttu kaasa ei tee.

[Attachment]