Estonian Basketball Association

09/11/2019 | News release | Distributed by Public on 09/11/2019 05:04

G4S Noorteliiga hooaeg stardib U14 poiste esimese kvalifikatsiooniga

G4S Noorteliiga hooaeg 2019/2020 on märkamatult kätte jõudnud ja esimesena astuvad võistlustulle U14 vanuseklassi noormehed, kes alustavad sel nädalavahetusel esimese kvalifikatsiooniringiga.

Esimesest ringist võtab osa 12 võistkonda, kes on jaotatud nelja kolmeliikmelise alagruppi. Teise kvalifikatsiooni saab edasi iga grupi kaks paremat, ülejäänud langevad kolmandasse divisjoni, kust hooaja jooksul enam tõusta ei saa.

Teises ringis loositakse esimesest kvalifikatsioonist edasipääsenud kokku eelmise hooaja kaheksa parema meeskonnaga ja seda vastavalt eelmise hooaja asetusele (eelmise hooaja esimene ja kaheksas on samas alagrupis, teine ja seitsmes jne. I kvalifikatsiooni tiimid lisatakse loosiga, toim.). Kokku on teises ringis neli neljast alagruppi, kust kaheksa paremat tõusevad põhiturniiriks I divisjoni ja kaheksa alumist jätkavad mänge teises divisjonis. Mõlemas divisjonid mängivad võistkonnad omavahel kaks korda läbi.

I divisjoni neli paremat jõuavad automaatselt veerandfinaali, neli alumist alustavad kaheksandikfinaalidest, kus neile tulevad vastaseks teise divisjoni neli paremat.

Final Four turniir peetakse 16.-17. maini.

Antud vanuses sai registreeruda sai ka otse kolmandasse divisjoni, mis tähendab, et kokku võtab poiste U14 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustest osa 36 meeskonda.

Eelmisel hooajal teenis U14 vanuseklassi meistritiitli Audentese Spordiklubi.

Esimese kvalifikatsiooni ajakava!