Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Estonia

10/15/2020 | Press release | Distributed by Public on 10/15/2020 02:12

Välisminister Reinsalu teeb valitsusele ettepaneku nimetada välisministeeriumi uueks kantsleriks Jonatan Vseviovi

Välisminister Urmas Reinsalu esitab valitsusele ettepaneku nimetada välisministeeriumi uueks kantsleriks praegune Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov.

'Jonatan Vseviov on pühendunud diplomaat ja riigiametnik ja saab selles ametis edukalt hakkama,' ütles välisminister Urmas Reinsalu.

'Tänan praegust kantslerit Rainer Saksa välisministeeriumi juhtimise, eriti kevadise konsulaarkriisi lahendamise eest,' sõnas välisminister Reinsalu. Rainer Saks on täitnud välisministeeriumi kantsleri ülesandeid alates 2015. aasta 1. detsembrist ning tema viieaastane ametiaeg lõppeb korraliselt 1. detsembril 2020.

Enne ametisse kinnitamist valitsuse poolt hindab Jonatan Vseviovi kandidatuuri riigi tippjuhtide valikukomisjon ning annab tema sobivuse kohta oma arvamuse.

Jonatan Vseviov lõpetas Tartu Ülikool politoloogia erialal ning seejärel omandas ta magistrikraadi Georgetowni Ülikoolis julgeoleku-uuringute erialal. 2004. aastal asus Vseviov tööle välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonda, kust ta liikus edasi poliitikadiplomaadiks Eesti suursaatkonda Washingtonis. Aastatel 2008-2018 töötas Vseviov kaitseministeeriumis, kus aastatel 2014-2016 oli ta kaitseplaneerimise asekantsler ja alates 2016. aasta jaanuarist kantsler. 2018. aasta augustist on Jonatan Vseviov Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides.

Lisainfo:
välisministeerium
avalike suhete osakond
[email protected]