Slovenian Sailing Federation

08/05/2017 | News release | Distributed by Public on 08/10/2017 05:20

Končano EP v olimpijskem jadralnem razredu 49er v Kielu

Zadnji dan odprtega evropskega prvenstva v olimpijskem jadralnem razredu 49er se je končal brez večine predvidenih plovov, vključno z regato za medalje. Jadranje je preprečil premočen veter, tako da so en plov odjadrali samo v skupini od 11. do 20. mesta. Naslov evropskega prvaka sta osvojila Britanca Dylan Fletcher-Scott in Stuart Bithell pred rojakoma Jamsom Petersom in Fynnom Sterrittom. Bron sta osvojila Italijana Jacopo Plazzi in Andrea Tesei.

Slovenska posadka Peter Janežič/ Sebastian Prinčič je prvenstvo končala na 9. mestu srebrne skupine oziroma skupno na 66. mestu. Glede na še ne popolnoma sanirano poškodbo krmarja Petra Janežiča in pogoje, ko je v glavnem prevladoval zelo močan veter, je to pričakovan rezultat naše mlade posadke, ki iz Kiela takoj potuje v Aarhus na Danskem, kjer bo od 7. do 13. avgusta regata »Aarhus Worlds Test Event«, regata, ki je generalka pred Worlds Sailing svetovnim prvenstvom, ki bo tam drugo leto. V Aarhusu bosta nastopili tudi naši najboljši jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol.