Results

University of Latvia

02/17/2017 | Press release | Distributed by Public on 02/17/2017 04:27

AKTUĀLI! 20. februārī Latvijas Universitātē tiks atklāts vērienīgākais projekts Latvijas zinātnes vēsturē - CAMART2

Pirmdien, 20. februārī, plkst. 14.00 tiks atklāts līdz šim Latvijas vēsturē apjomīgākais projekts zinātnes jomā - Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta (CFI) veidotais projekts - CAMART2. LU CFI kā vienīgajam Ziemeļeiropā piešķirts Eiropas Komisijas finansējums, septiņos projekta gados pārsniedzot 31 miljonu eiro, un līdz ar tā norisi, attīstot CFI ekselences centru materiālzinātnēs, paredzēts ievērojami sekmēt Latvijas zinātnieku līdzdarbību starptautiskajā pētniecības un inovācijas tirgū.

Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta (CFI) veidotais projekts 'Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centrs' - CAMART sagatavots Eiropas Komisijas pētniecības un inovācijas pamatprogrammas Apvārsnis 2020 ietvaros ar mērķi pārveidot augstākā kvalitātē LU CFI esošo ekselences centru materiālzinātnēs, kurā tiks attīstīta efektīva moderno materiālu un tehnoloģiju pārveide komerciālos un sabiedriskā labuma produktos un pakalpojumos. Projekts norisinās sadarbībā ar Zviedrijas partneriem KTH Royal Institute of Technology un Acreo Swedish ICT, kas ir pasaules līmeņa eksperti inovācijā un tehnoloģiju pārneses jomā.

Kopīgā darbā ar Zviedrijas kolēģiem iecerēts attīstīt LU CFI ekselences centru par Latvijas un Baltijas jūras reģiona nozīmes materiālzinātnes centru ar augstu komercializācijas kapacitāti un spēju efektīvi darboties starptautiskajā pētniecības un inovācijas tirgū. Projekts sekmēs plašākas inovācijas un tehnoloģiju pārneses ekosistēmas izveidi moderno materiālu pētniecībā un šo materiālu pielietošanas jomā inovatīvos produktos, kā arī ļaus izveidot jaunus augsto tehnoloģiju un augstas pievienotās vērtības ražošanas uzņēmumus.

Svinīgajā projekta atklāšanā piedalīsies izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks, Eiropas Komisijas pētniecības un inovācijas departamenta ģenerāldirektors Robert-Jan Smits, Ekonomikas ministrijas un Eiropas Komisijas Latvijā pārstāvji, kā arī daudzi citi projektā iesaistītie. Pasākums norisināsies 20. februārī plkst. 14.00 Cietvielu fizikas institūta telpās Ķengaraga ielā 8, Rīgā.

Projekta atklāšanas programma.