Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Estonia

01/11/2018 | Press release | Distributed by Public on 01/11/2018 04:30

Eesti avas aukonsuli esinduse Aarhusis

Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö asekantsler Väino Reinart avas eile Eesti aukonsuli esinduse Aarhusis, Taanis. Eesti aukonsul on õigusteaduste taustaga Claus Emil Engel Johansen.

Asekantsler Väino Reinart märkis avamisel, et Eesti ja Taani on sarnaselt mõtlevad riigid, kellel on olnud ajaloo jooksul mitmeid kokkupuutepunkte. 'Aukonsuli esinduse avamine võimaldab taas, peale kaheaastast pausi, Kesk-Jüütimaal elavatele Eesti kodanikele konsulaarteenuste osutamist. Samuti loodame aukonsuli abil tihendada Eesti ja Taani vahelist ärisuhtlust,' ütles Reinart.

Claus Emil Engel Johansen nimetati Eesti aukonsuliks alates eelmise aasta oktoobri lõpust. Ta töötab äriõigusele spetsialiseerunud advokaadina Aarhusi advokaadibüroos Advokaterne Skt. Knuds Torv ning on immigratsiooniküsimustele pühendunud põgenike apellatsiooninõukogu liige.

Aukonsulaat Aarhusis asub aadressil Ryesgade 31, 8000 Århus, Taani. Aukonsulaati saab helistada telefonil +45 31 181 115 või kirjutada e-postiaadressil [email protected].

Taanis on Eestil viis aukonsulit, neist kolm on Jüütimaal.

Aukonsuli esinduse avamisele järgnes äriseminar, mille korraldas aukonsul Johansen koostöös Eesti saatkonnaga Kopenhaagenis ja Aarhusi kommertskojaga.

Foto: https://flic.kr/s/aHskAcSbCD

Lisainfo:

Armo Vask
Välisministeerium
Avalike suhete osakonna meedianõunik
E-post [email protected]
Tel +372 637 7618
Mob +372 5666 8581