SFZ - Slovak Football Association

07/21/2017 | News release | Distributed by Public on 08/11/2017 23:18

V Michalovciach pokrstia proti Prešovu vynovený štadión

21. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Futbalisti a fanúšikovia MFK Zemplín Michalovce sa napokon dočkali. Po dlhých mesiacoch sa opäť vrátia na svoje domáce ihrisko a cez víkend v zápase 4. kola Fortuna ligy (12.augusta o 18.30) v derby s 1.FC Tatranom Prešov pokrstia zrekonštruovaný štadión.

Galéria

Michalovčania celú jarnú časť kočovali po celom Slovensku. Dôvodom bola výnimka, ktorá im vypršala ešte na jeseň. Zemplínčania do štartu novej sezóny Fortuna ligy museli preto odstrániť viaceré nedostatky, pre ktoré nemohli na jar hrávať zápasy pred domácim publikom. Na rekonštrukciu poskytlo MFK Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR prostredníctvom projektu modernizácie, rekonštrukcie a výstavby futbalových štadiónov Slovenského futbalového zväzu dotáciu vo výške 750-tisíc eur.

Michalovčania museli na štadióne inštalovať vyhrievanie trávnika, kamerový a turniketový systém. 'Ľudia na oko možno nepostrehnú všetky zmeny, ale bez splnenia týchto podmienok by sme nemohli hrať na tomto štadióne najvyššiu súťaž,' povedal člen predstavenstva MFK Zemplín MIchalovce Ján Sabol.

Pôvodne Michalovčania plánovali, že prvý zápas odohrajú už v prvom kole Fortuna ligy proti Nitre, ale napokon sa tak nestalo. Zemplínčania požiadali o výmenu domáceho prostredia. 'Keďže od položenia trávnika uplynuli necelé dva týždne, trávnik by ešte nebol v požadovanej kondícii, aby sa na ňom mohol odohrať zápas. Na dostatočné zakorenenie boli potrebné štyri týždne. Mohli sme to risknúť, ale hrozilo, že veľkú investíciu by sme znehodnotili pre jeden zápas,' vysvetľoval Ján Sabol.

Ešte neskončili

Michalovčania však s prestavbou svojho stánku ešte neskončili. Zavŕšia ju dokončením druhej etapy rekonštrukcie. Z dotácie 750 000 eur, ktoré klub dostal minuli približne pol milióna eur. V MFK by ešte chceli na svojom stánku zrekonštruovať vnútorné priestory hlavnej tribúny. 'Budeme sa to snažiť urobili z tých peňazí, čo sme dostali. Musíme ešte dokončiť niektoré veci, čo sa týka priestorov na štadióne tak, aby spĺňal kritéria tretej kategórie UEFA. Do konca augusta budeme mať projekt, ktorý následne dáme odsúhlasiť na Slovenský futbalový zväz,' dodal Ján Sabol.