Cabinet of Ministers of the Republic of Latvia

08/20/2019 | Press release | Distributed by Public on 08/20/2019 05:50

Kariņš: Latvijas un Indijas ekonomiskai sadarbībai ir liels potenciāls izaugsmei; aicina Rīgā atvērt vēstniecību

Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 20. augustā, tiekoties ar Indijas viceprezidentu Mupavarapu Venkaiu Naidu (Muppavarapu Venkaiah Naidu), pārrunāja abu valstu aktuālos divpusējo attiecību jautājumus, sadarbību starptautiskajās organizācijās un globālo situāciju.

Tikšanās laikā Ministru prezidents norādīja uz Latvijas ieinteresētību stiprināt divpusējo politisko dialogu un aicināja Indiju Rīgā atvērt vēstniecību, kas veicinātu arī ekonomiskās sadarbības paplašināšanu.

K. Kariņš uzsvēra vēlmi intensificēt tirdzniecības apgrozījumu starp abām valstīm, atzinīgi novērtējot Latvijas un Indijas uzņēmēju vēlmi veidot ciešāku sadarbību, un iepazīstināja ar Latvijas priekšrocībām sadarbībai tādās jomās kā informācijas tehnoloģijas, farmācija, transports un loģistika.

Tikšanās laikā abas puses pārrunāja turpmākās sadarbības attīstības iespējas tādās jomās kā kultūra un izglītība.

Tikšanās noslēgumā Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Indijas viceprezidents M.V. Naidu piedalījās Latvijas un Indijas sadarbības programmas kultūras jomā 2019. - 2021. gadam parakstīšanā, ko parakstīja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone no Latvijas puses un Ārlietu ministrijas Rietumvalstu sekretārs Gitešs Šarma (A.Gitesh Sarma) no Indijas puses.

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs

Tālr.: 67082865, mob. tālr.: 22087726