Ministry of Family, Labour and Social Policy of the Republic of Poland

03/14/2018 | News release | Distributed by Public on 03/14/2018 08:58

Wielkanocne Spotkanie Rodzinne w MRPiPS

14-03-2018

Międzypokoleniowe przygotowywanie ozdób świątecznych w ramach warsztatów dla dzieci, występ podopiecznych żłobka w Legionowie, teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu seniorów czy otwarcie wystawy ozdób świątecznych - te i inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas 'Wielkanocnego Spotkania Rodzinnego', które odbyło się dziś w Ministerstwie Rodziny.

Wielkanocne Spotkanie Rodzinne przebiegło w prawdziwie świątecznej scenerii. Każde dziecko po wejściu do Ministerstwa otrzymało uszy królika, stempel z nazwą spotkania, kotylion i świątecznego lizaka.

- Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się w okresie oczekiwania na ważne dla wielu Polek i Polaków święto Wielkiej Nocy. Ten wyjątkowy czas skłania nas do refleksji nad życiem i wartościami, którymi kierujemy się na co dzień, a co najważniejsze - przynosi nadzieję i pozwala z radością patrzeć w przyszłość - mówiła podczas rozpoczęcia uroczystości minister Elżbieta Rafalska.

- Nieustannie pracujemy nad polepszaniem warunków życia polskich rodzin. Dziś na tej sali mam przyjemność spotkać się z dziećmi, rodzicami i seniorami. To pokazuje, że w działaniach na rzecz rodzin pamiętamy o wszystkich pokoleniach - dodała szefowa resortu pracy i polityki społecznej.

Po wystąpieniu minister Elżbiety Rafalskiej zebrani mogli podziwiać występ dzieci ze żłobka w Legionowie, a następnie teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu uczestników Dziennego Domu Pobytu 'Senior+' w Olsztynie.

Na uczestników czekała moc atrakcji - wśród nich prowadzone przez uczestników placówek 'Senior+' w Olsztynie, Tuszynie i Miedznej Drewnianej warsztaty dla dzieci, polegające na przygotowywaniu ozdób świątecznych.

Całość zwieńczyło otwarcie przez szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wystawy ozdób świątecznych, przygotowanych przez seniorów.

- Pragnę już teraz życzyć wszystkim zebranym błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywanych w radosnej atmosferze. Niech będzie to czas, który sprzyja pogłębieniu relacji rodzinnych i pielęgnowaniu tego, co najważniejsze - powiedziała na zakończenie minister Elżbieta Rafalska.

W 'Wielkanocnym Spotkaniu Rodzinnym' wzięło udział w sumie 150 osób - wśród nich: 60 dzieci z rodzin wielodzietnych oraz pieczy zastępczej, 30 dzieci ze żłobka Motylek w Legionowie oraz 60 seniorów z placówek 'Senior+'.

Zdjęcia z wydarzenia.