Results

Ruch Chorzow SA

09/26/2021 | Press release | Distributed by Public on 09/26/2021 09:44

W Ostródzie Ruch uczcił pamięć Eugeniusza Fabera

Sobotni wyjazdowy mecz z Sokołem Ostróda był dla drużyny i kibiców Ruchu okazją, by uczcić pamięć zmarłej w piątek legendy "Niebieskich", Eugeniusza Fabera.

W piątkowe popołudnie środowiskiem sympatyków Ruchu wstrząsnęła wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii Klubu, dwukrotnego Mistrza Polski, Eugeniusza Fabera.

Sobotnie spotkanie dziesiątej kolejki II ligi z Sokołem Ostróda zostało poprzedzone minutą ciszy ku pamięci legendy Ruchu, a swój wkład w upamiętnienie Fabera miała także drużyna oraz kibice "Niebieskich", którzy w sporej liczbie pojawili się w sektorze gości.

Piłkarze Jarosława Skrobacza wybiegli na boisko w czarnych opaskach na ramieniu, natomiast kibice wywiesili na płocie transparent "Ś.P. EUGENIUSZ FABER 06.04.1939 - 24.09.2021", wspominając na nim również dwa mistrzostwa Polski zdobyte przez legendę Ruchu w roku 1960 i 1968.

Oficjalne kondolencje po śmierci Eugeniusza Fabera wystosował również jego były francuski klub - RC Lens oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek we Francji. Msza Święta odprawiona zostanie w Kościele Notre Dame de Grace (adres rue Thiers in Lievin, Francja) o godzinie 14:00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce spoczynku, na cmentarzu Sud La Tourelle w Lievin.