Estonian Cyclist Union

12/06/2017 | News release | Distributed by Public on 12/06/2017 03:01

Jalgrattasporti tulevad videokohtunikud

06.12.2017
Jalgrattasporti tulevad videokohtunikud

Peter Sagan ja Rahvusvaheline Jalgratta Liit (UCI) jõudsid enne Spordi Arbitraažikohtu (CAS) istungit pooltevahelisele kokkuleppele vaidluses, mis puudutas Bora-Hansgrohe meeskonna ässa diskvalifitseerimist tänavusel Tour de France'il. CAS-i viimane istung pidanuks toimuma täna, kuid seda ei toimunud, sest osapooled jõudsid kokkuleppele.

Mäletatavasti nügis Sagan 4. etapi grupifinišis Mark Cavendishi niivõrd õnnetult, et viimane kukkus ja pidi Touri vigastuse tõttu pooleli jätma. Touri kohtunikud otsustasid pärast videoanalüüsi Sagani koju saata. Sagan ja Bora-Hansgrohe polnud otsusega päri ning kaebasid selle koheselt CAS-i edasi. Kiiremas korras nad õigust ei saanud ning seega otsustati edasi vaielda.

'Lõpetame juriidilised protseduurid ning keskendume edaspidistele positiivsetele sammudele,' seisis mõlema poole avalduses. 'Kukkumine oli kahetsusväärne ja tahtmatu võistlusolukord ning UCI komissarid tegid oma otsuse, lähtudes antud olukorrast.'

Ilmselt aitas tüliõuna lahendada UCI presidendi David Lappartienti lubadus kaasata suurtele võidusõitudele eraldi videokomissar, et sarnaseid olukordi paremini lahendada.
Allikas:rattauudised.ee