Results

Kaunas University of Technology

07/10/2018 | Press release | Distributed by Public on 07/10/2018 00:40

Kodėl KTU parengti finansininkai ypač vertinami tarptautinių kompanijų

Šiandien nieko nebestebina, kad robotai, įvairūs robotizuoti mechanizmai atlieka skirtingus darbus, kuriuos anksčiau darydavo žmonės - taip palengvinama žmogaus kasdienybė. Tuo pačiu žmonija sunerimusi: ar robotai neperims visų žmogaus veiklų? Ar skirtingų sričių specialistai vis dar bus reikalingi ir kaip keisis jų darbo pobūdis?

Vykstantys robotizacijos procesai perima ir daugelį buhalterinių funkcijų. Vis tik tai nereiškia, jog ateityje nereikės finansų specialistų ir juos visiškai išstums robotai, sako ekspertai. Pasak jų, sklandžią pinigų cirkuliaciją įmonėse ateityje ir toliau turės užtikrinti žmonės - tik ateityje kvalifikuoti finansininkai privalės būti kūrybiškesni ir turintys platesnį akiratį.

Siekiant atliepti šiuolaikinės rinkos poreikius ir naujas tendencijas Kauno technologijos Ekonomikos ir verslo fakultetas (KTU EVF) atnaujina studijų programas, įskaitant ir ruošiančias finansininkus. EVF dekanė prof. Edita Gimžauskienė teigia, kad studijos organizuojamos taip, kad būsimi apskaitos specialistai būtų ruošiami ne mechaniškai žongliruoti skaičiais, bet planuoti ir kurti finansų strategiją.

'Atnaujinęs Apskaitos ir audito studijų programą KTU buvo pirmasis universitetas Baltijos šalyse gavęs teisę vykdyti apskaitos specialistų egzaminus, po kurių suteikiama ACCA kvalifikacija', - sako prof. E. Gimžauskienė.

Prieš kelerius metus Licencijuotų ir atestuotų apskaitininkų asociacijos ACCA (angl. Association of Chartered Certified Accountants) Lenkijoje ir Baltijos šalyse vadovas Przemekas Pohrybieniukas EVF dekanei prof. E. Gimžauskienei, EVF profesorei dr. Linai Dagilienei bei magistrantūros Apskaitos ir audito studijų programos vadovei doc. dr. Linai Klovienei įteikė tarptautinį sertifikatą, liudijantį, kad KTU EVF tapo ACCA egzaminavimo centru. Tokių centrų pasaulyje iš viso yra 89.

KTU studentams, baigusiems su apskaita ir finansais susijusias studijas, suteikiama galimybė tapti pasauliniais žaidėjais, planuoti ir vystyti savo karjerą visame pasaulyje: išlaikius atitinkamus egzaminus įgyjamas ACCA sertifikatas, kuris pripažįstamas ir vertinamas daugelyje šalių.

'Tai solidi, darbdavių gerai žinoma, pripažįstama ir vertinama kvalifikacija', - teigia audito ir apskaitos bendrovės BDO konsultacijų projektų vadovė Raimonda Jankauskienė.

Šiai kvalifikacijai įgyti universitete taikomos pažangios studijos. 'ACCA studijos ir ruošimasis kvalifikaciniams egzaminams verčia ne 'kalti' dalykus, sąvokas ar formules, o spręsti realias simuliacijos pagrindu suformuluotas užduotis', - paaiškina R. Jankauskienė.

Kadangi dirbtinis intelektas daug greičiau nei žmogus atlieka įvairius aritmetinius veiksmus, finansininkams keliamos platesnės užduotys. Stengiantis to išmokyti būsimus specialistus, reikalaujama globalaus mąstymo, mokoma įvertinti organizacijos strateginius tikslus ir planus - dėl to finansininkas tampa svarbus strategijos formavime ir planuose.

'ACCA požiūriu, finansininkas jau seniai nėra vaikščiojantis skaičiuotuvas', - įsitikinusi R. Jankauskienė.

ACCA kvalifikacijos įgijimo tikslas yra gauti svarbias apskaitos žinias, įgūdžius ir profesines vertybes bei sėkmingai vystyti karjerą visuose verslo sektoriuose, tapti neatsiejama finansų padalinių ir vadovų komandų dalimi.

'Mes kaip darbdaviai labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo darbuotojais, turinčiais ACCA kvalifikaciją. Tai kartu ir dar vienas kokybės garantas klientui, jeigu jam dirba komanda, turinti ACCA narių', - sako bendrovės BDO konsultacijų projektų vadovė.

Norėdamas įgyti tarptautinę ACCA kvalifikaciją apskaitos specialistas turi išlaikyti 14 egzaminų. KTU studentai, pasirinkę bakalauro Apskaitos ir magistrantūros Apskaitos ir audito studijų programas, įveikia pusę šio kelio ir sutaupo didelę dalį išlaidų. Tuo tarpu jei studentai nusprendžia prisijungti prie ACCA dar studijuodami KTU, jie tampa didžiulės tarptautinės ACCA studentų bendruomenės dalimi.