Budimex SA

09/27/2021 | Press release | Distributed by Public on 09/27/2021 03:12

Budimex odebrał najnowszą podbijarkę torową UNIMAT

Podczas Międzynarodowych targów TRAKO 2021 została oficjalnie zaprezentowana i odebrana przez Budimex Kolejnictwo S.A. najnowsza podbijarka UNIMAT 09-4x8/4s Dynamic wyprodukowana przez firmę Plasser & Theurer. W uroczystym przekazaniu pamiątkowej tablicy uczestniczył Max Theurer, właściciel firmy Plasser&Theurer oraz Jarosław Żyliński, prezes Budimex Kolejnictwo S.A.

Unimat 09-4x8/4s Dynamic jest to największa i najnowocześniejsza wysokowydajna maszyna torowa wyprodukowana w Europie, wykorzystywana do podbijania zarówno torów jak i rozjazdów. Zintegrowane dwa agregaty DGS pozwalają również na dynamiczną stabilizacje toru bezpośrednio po jego podbiciu. Maszyna ma prawie 50 metrów długości oraz waży 189 ton!

Podbijarka ta, to już kolejna wysoko wydajna maszyna do robót torowych w Budimex Kolejnictwo S.A., dołączyła m.in. do niedawno odebranej nowej profilarki tłucznia USP 2010 SWS. Na chwilę obecną w parku maszynowym znajdują się między innymi: 3 podbijarki, 2 profilarki tłucznia, dynamiczny stabilizator toru, lokomotywa spalinowa, drezyna hydrauliczna, dwudrogowa zgrzewarka do szyn, 60 wagonów specjalistycznych oraz wiele innych maszyn.​

W sumie Budimex będzie dysponował ponad 80 jednostkami taboru i maszyn torowych. Koszt inwestycji w nowy sprzęt wynosi 129 mln zł.

---

BUDIMEX SAjest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu - Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FB Serwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie - inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl