Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Estonia

02/13/2020 | Press release | Distributed by Public on 02/13/2020 02:10

Välisminister rääkis Prantsusmaa välisministriga Lähis-Ida rahuprotsessist ning tänas Eesti kodaniku abistamise eest

Välisminister Urmas Reinsalu pidas telefonikõne Prantsusmaa Euroopa ja välisasjade ministri Jean-Yves Le Drianiga ja tänas Prantsusmaad Eesti kodaniku Hubei provintsist Hiinas Euroopasse toimetamise eest. Ministrid rääkisid nii Lähis-Idast, kaitse- kui ka humanitaarkoostööst.

Reinsalu tunnustas Le Driani otsuse eest Prantsusmaa sõdurid 2021. aastal taas Eestisse lähetada. 'Prantsuse üksused teenisid Tapal nii möödunud kui ka 2018. aastal ning koostöö nendega on väga hea,' sõnas Reinsalu. 'Prantsuse õhuväelasi ootame Ämarisse ka käesoleva aasta maist augustini. Meie väeüksus osaleb samal ajal Prantsuse kontingendi koosseisus Malis operatsioonil Barkhane.'

Ministrid arutasid ka Lähis-Ida temaatikat ning rõhutasid Euroopa Liidu rolli tähtsust. 'USA administratsiooni uus Lähis-Ida rahukava on tervitatav samm rahuprotsessi taaskäivitamiseks. Euroopa Liidu ja USA koostöö on rahuprotsessi edasisel suunamisel väga oluline.' ütles Reinsalu.

Lisaks sai Reinsalu võimaluse taas Le Driani tänada Prantsusmaa abi eest Eesti kodaniku Hiinast Hubei provintsist Euroopasse toimetamisel. 'Prantsusmaa välisministeeriumi kriisikeskuse töö liikmesriikide kaasamisel on suurepärane ning me oleme neile südamest tänulikud Eesti kodaniku abistamise eest,' lisas Reinsalu.

Lisainfo:

Pia Kuusik
välisministeerium
meedianõunik
avalike suhete osakond
+372 637 7628