Ministry of Economy of the Republic of Latvia

04/21/2017 | Press release | Distributed by Public on 04/21/2017 01:12

Uz ALTUM akcelerācijas fondu pārvaldīšanu pretendē septiņas komandas

Ceturtdien, 20.aprīlī, noslēgusies pieteikumu iesniegšana akcelerācijas fondu pārvaldnieku jeb finanšu starpnieku atlasē. Attīstības finanšu institūcijas ALTUM izsludinātajā iepirkumā pieteikumus iesniegušas septiņas komandas, kas vēlas sniegt akcelerācijas pakalpojumus un veikt ieguldījumus agrīnas stadijas uzņēmumos.

ALTUM valdes loceklis Juris Vaskāns: 'Esam saņēmuši septiņu vietējo un starptautisko profesionāļu komandu pieteikumus, un šādu interesi vērtēju kā labu, lai izraudzītos trīs labākās profesionāļu komandas. Pretendentu vērtēšana ilgs aptuveni 60 dienas, sekojoši jūlija sākumā nauda akcelerācijas fondiem būs pilnībā pieejama, un tie varēs sākt līdzinvestoru un klientu piesaisti. Tas būs brīdis, kad jauno un daudzsološo ideju īpašnieki varēs doties pie akcelerācijas fondiem un pretendēt uz pakalpojumu saņemšanu. Plānojam, ka fondu darbības laikā atbalstu saņems aptuveni 120 perspektīvas idejas, kas tiks atlasītas vairākos uzsaukumos.'

ALTUM akcelerācijas fondu pārvaldnieku atlasi izsludināja šā gada 15.februārī. Akcelerācija būs Latvijā līdz šim vēl nebijusi aktivitāte ļoti agrīnas stadijas uzņēmumu atbalstam, un tai paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 15 miljonu eiro apmērā.

Iepirkumā tiks izvēlēti trīs akcelerācijas fondu pārvaldnieki jeb finanšu starpnieki, kas biznesa ideju attīstībai sniegs akcelerācijas pakalpojumus, tai skaitā nodrošinās mentorus un konsultācijas, un veiks pirms-sēklas un sēklas kapitāla ieguldījumus. Katram akcelerācijas fondam ALTUM piešķirs 5 miljonus eiro, kas veidos 90% no fonda apjoma, savukārt vismaz 10% būs jānodrošina fonda pārvaldītājam.

Akcelerācijas būtība ir palīdzēt atsperties daudzsološām augstas pievienotās vērtības idejām.

Akcelerācijas fondi aizpildīs līdz šim iztrūkstošo posmu - valsts atbalstu ideju komercializēšanas stadijā. Jaunie fondi būs fokusēti tieši uz šo etapu, turklāt tieši inovāciju un tehnoloģiski ietilpīgo uzņēmumu segmentā.

Attīstības finanšu institūcija ALTUM noteiktām mērķa grupām sniedz valsts atbalstu finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, u.c.). Konkrētu programmu ietvaros finansējumu papildina arī nefinanšu atbalsts (konsultācijas, mentorings). ALTUM ir valsts kapitālsabiedrība, kas realizē arī citas valsts deleģētas funkcijas.

Papildu informācija:

Sandra Eglīte

ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 67774244, 26577810,

[email protected]

www.altum.lv
www.facebook.com/altumLV
Twitter: @AltumLV