Government of the Republic of Lithuania

12/06/2017 | Press release | Distributed by Public on 12/06/2017 05:41

Siūloma išplėsti mokestinių lengvatų taikymą nuo okupacijos nukentėjusiems asmenims

Vyriausybė pritarė siūlymui rezistencijos dalyvius, kurie turi kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio teisinį statusą, taip pat politinius kalinius bei tremtinius atleisti nuo valstybės rinkliavos už tapatybės kortelės arba paso išdavimą ar keitimą, leidimo gyventi Lietuvoje, asmens be pilietybės kelionės dokumento bei vizos išdavimą ir pratęsimą.

Tai numatančias Rinkliavų ir Konsulinio įstatymų pataisas pateikė Seimo narė Radvilė Morkūnaitė -Mikulėniėnė. Iki šiol minimos mokestinės lengvatos buvo taikomos tik piliečiams, kurie turi nuo okupacijų nukentėjusio-represuoto asmens teisinį statusą.

Vyriausybė pasiūlė šias lengvatas taikyti ne tik politiniams kaliniams, tremtiniams, represuotiems asmenims, bet ir kitiems nuo okupacijos nukentėjusiems asmenims - buvusiems beglobiams vaikams, Afganistano karo dalyviams ir kitiems nukentėjusiems asmenims.

Jei visoms nuostatoms pritartų Seimas, mokestinių lengvatų gavėjų ratas būtų išplėstas nuo 34 iki 58 tūkstančių asmenų. Per metus iš biudžeto tam reikėtų skirti nuo 77 iki 150 tūkstančių eurų.