President of the Republic of Poland

05/18/2017 | Press release | Distributed by Public on 05/18/2017 17:44

Święto szkoły w Dziekanowicach

W czwartek Pierwsza Dama odwiedziła Szkołę Podstawową im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach. Starsi uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym znalazły się piosenki w językach nowożytnych - angielskim i niemieckim - których uczą się w szkole, a także fragment przedstawienia teatralnego przygotowywanego z okazji obchodów Dnia Matki pt. 'Cierpienia Demeter'.

Pani Prezydentowa podziękowała za serdeczne przyjęcie i trud włożony w przygotowanie. - Życzę Wam, żebyście nie tracili motywacji i zapału do nauki - powiedziała Pierwsza Dama zwracając się do uczniów. Wychowawcom pogratulowała sukcesów podopiecznych.

Zobacz także:Agata Kornhauser-Duda zachęca do czytania Uczniowie mieli wiele pytań do Małżonki Prezydenta. Ciekawiło ich, co zainteresowało ją w ich szkole na tyle, że postanowiła ich odwiedzić.

-Przede wszystkim to, że dbacie o promocję czytelnictwa oraz fakt, że choć jesteście małą szkołą, to podejmujecie się wielu projektów i wprowadzacie liczne innowacje - odpowiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności z zakresu programowania i robotyki w pracowni informatycznej. Pokazali grające owoce i warzywa oraz gry programistyczne.

Agata Kornhauser-Duda spotkała się także z uczniami klas I-III i przedszkolakami. Uczniowie młodszych klas pochwalili się swoimi osiągnięciami, a laureaci konkursów piosenki i recytatorskich wykonali nagrodzony repertuar.

Pierwsza Dama przeczytała dzieciom fragment książki Barbary Gawryluk 'Dżok: legenda o psiej wierności'. Szkoła i okoliczne placówki dbają o podtrzymywanie nawyku czytelnictwa już od najmłodszych klas.

Zobacz także:Od 10 lat czytają dzieciomPierwsza Dama wzięła udział w projekcie 'Elita czyta'

Podczas wizyty Pani Prezydentowej podsumowano roczną akcję promocji czytelnictwa organizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dobczycach wspólnie z bibliotekami szkolnymi z gminy.

Dyrektor biblioteki wraz z Pierwszą Damą w towarzystwie bibliotecznej maskotki wręczyli medale i dyplomy 'Super Czytelnika'.

Zobacz także:Małżonka Prezydenta w Sokołowie Podlaskim Małżonka Prezydenta RP spotkała się również z gronem pedagogicznym, dyrekcją szkoły oraz lokalnymi władzami samorządowymi.