Kaunas University of Technology

04/20/2017 | Press release | Distributed by Public on 04/21/2017 04:40

Startavo bendras KTU EVF ir LPVA renginių ciklas „Ypatingų projektų istorijos“

LPVA prezidento Pauliaus Morkvėno teigimu, kiekvienas statybos ir pramonės projektas yra unikalus, todėl kaskart yra susiduriama su naujais iššūkiais. Tai reiškia, kad būtina planuoti ir kontroliuoti projektus, taip pat nuolat optimizuoti jų valdymą, kas leidžia pasiekti projekto tikslus ir užtikrinti sėkmingą tolimesnį jo vykdymą.

'Efektyvų organizacijos projektų valdymą įgalina tinkamai parinkti procesai, atitinkantys gerąsias pasaulines praktikas, pavyzdžiui, PRINCE2, PMBOK, įdiegtos patogios ir funkcionalios IT sistemos, tokios kaip Microsoft Project, JIRA, projektų vadovų apmokymai bei edukacija, pavyzdžiui, IPMA kompetencijų modelis', - sakė P. Morkvėnas.

Pasak pašnekovo, kiekvienas projektas yra unikalus, todėl kaskart yra susiduriama su naujais iššūkiais. Tad tinkamai balansuojant šias tris sritis - procesus, įrankius ir kompetencijas - galima optimaliais kaštais pasiekti efektyvų projektų valdymą.

Pirmojo ciklo renginio metu, kuris vyko balandžio 13 d., buvo pristatyti du projektai bei pasidalinta sėkmės istorijomis.

Kauno savivaldybės plėtros programų ir investicijų skyriaus vedėjas Tadas Metelionis su renginio dalyviais aptarė troleibusų kontaktinio tinklo statybos procesą Parodos ir K. Petrausko gatvėse Kauno mieste. Tuo tarpu Karo paveldo centro direktorius, fortifikacijos istorijos tyrėjas, Šaltojo karo muziejaus ir IX forto puskaponieriaus muziejinių ekspozicijų autorius, Bresto tvirtovės (Baltarusija) vedantysis mokslinis bendradarbis, VII forto regeneracijos projekto vadovas Vladimiras Orlovas renginio dalyviams papasakojo apie Kauno tvirtovės VII forto, kaip aukštos rizikos, projektą.

P. Morkvėnas išskiria keletą aspektų, turinčių įtakos projekto sėkmei: aiškus projekto įgyvendinimo ar verslo plano parengimas, tolesnė projekto priežiūra ir suinteresuotų šalių lūkesčių valdymas. 'Projekto sėkmė yra tiesiogiai proporcinga suinteresuotų asmenų ar kitų projekto dalyvių požiūriui į rezultatą ir pasitenkinimui juo', - sakė pašnekovas.

Vykusį renginį moderavo LPVA prezidentas P. Morkvėnas, kuris yra projektų valdymo praktikas, dėstytojas, sertifikuotas projektų vadovas, 'Young Crew Lietuva' įkūrėjas. Šiuo metu jis yra 'AdProjectum' direktorius.