Ministry of National Defence of the Republic of Lithuania

07/13/2017 | News release | Distributed by Public on 07/13/2017 04:10

Akredituotas naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai

Liepos 13 d. Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas leitenantas Antti Edvard Hauvala. Jis pakeitė šias pareigas nuo 2014 m. rugpjūčio mėn. ėjusį komandorą Jussį Parttylį Voutilaineną (Jussi Parttyli Voutilainen).

'Mūsų šalys susiduria su šiuolaikiniais iššūkiai saugumo srityje - greta puikių abiejų valstybių ne tik karinių, turime stiprinti bendradarbiavimą ir kibernetinėje srityje, ypač pasitelkiant jaunimą į kuriamas kibernetinio saugumo pajėgas', - sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza dėkodamas kmdr. J. P. Voutilainen už puikią tarnybą ir įteikdamas Vlado Liatuko grafiko darbą su Krašto apsaugos ministerijos vaizdu, atliktu oforto technika.

Akreditacijos ceremonijoje taip pat dalyvavo Suomijos ambasados Lietuvoje misijos vadovo pavaduotoja Maria Ågren, Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės atstovai.

Naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. A. E. Hauvala yra baigęs Suomijos karo akademiją ir Nacionalinį gynybos universitetą, taip pat studijavęs Baltijos gynybos koledže, dalyvavęs NATO KFOR operacijoje (angl. Kosovo Force, KFOR) Kosove.

Suomijos gynybos atašė Lietuvai plk. ltn. A. E. Hauvala reziduos Taline (Estija).

Suomijos ir Lietuvos kariai bendradarbiauja įvairiose karinėse pratybose. Suomijos kariai yra dalyvavę pratybose 'Kardo kirtis' (angl. 'Saber Strike'), 'Gintarinė viltis' (angl. 'Amber Hope'). Nuo 2012 m. Suomijos karinės oro pajėgos prisijungė prie Baltijos karinių oro pajėgumų treniruotės BRTE, kurios nuo 2016 m. pervadintos į 'Ramstein Alloy'. Suomijos kariai su naikintuvais šiose treniruotėse dalyvauja kasmet nuo 2012 metais.

2013 m. Lietuvos kariniai instruktoriai prisijungė prie Suomijos vadovaujamos Šiaurės-Baltijos šalių mokymo grupės ir dalyvauja Europos Sąjungos karinio mokymo misijoje Malyje (EUTM Mali). Taip pat, Lietuvos kariai Suomijoje rengėsi Europos Sąjungos vadovaujamai kovos su piratavimu ir ginkluotais plėšimais jūroje operacijai 'Atalanta' prie Somalio krantų.

Nuotraukų autorė Giedrė Maksimovicz (KAM)