Volleyball Federation of Serbia

06/18/2017 | News release | Distributed by Public on 06/18/2017 16:43

Srbija u Kuritibi u grupi sa Francuskom

XXVIII SVETSKA LIGA 2017.

[Attachment][Attachment] Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je na kraju turnira G grupe I divizije XXVIII Svetske lige 2018. u Kordobi. Brazil je večeras, u utakmici poslednjeg, 3. kola, pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 25:22, 25:16, 17:25 i 25:23, posle 107 minuta igre.

[Attachment]

[Attachment]

Utakmicu u dvorani Orfeo Superdom posmatralo je 4000 gledalaca, a sudili su Mohamad Šahmiri iz Irana i Kevin Kal iz SAD.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Svetske lige, u duelu akutelnog pobednika Svetske lige i Olimpijskog prvaka iz Rija, Brazil je bio uspešniji. Najpravednije bi bilo da je odluka o pobedniku pala posle pet setova, ali Brazil je ovog puta bio smireniji u odlučujućim momentima i zasluženo je slavio.

Brazil je na početku meča poveo sa 4:1, pa 6:3, a Srbija poravnala na 6:6. Još dva puta su Brazilci imali dva poena viška, a Srbija je uspevala da to anulira. Polovinom seta Brazil stiže do prednosti od 13:10, pa 16:13, ali je Srbija još jednom smanjila, na 16:15. Ipak, Brazil je u finišu poveo sa 23:20, a set je dobio sa 25:22.

Poveo je Brazil na startu drugog seta sa 3:1, a Srbija je odmah izjednačila, da bi Brazil poveo sa 6:3. U nastavku je bilo 10:5, pa 16:7 i 20:8, a na kraju 25:16 za prednost Brazila od 2:0 u setovima.

Srbija je povela na početku trećeg seta sa 2:0, pa 6:3, 11:6 i 13:7. U završnici, Srbija je povećala razliku i vodila sa 19:11 i 22:14, a set je dobila sa 25:17 i smanjila prednost Brazila na 2:1 u setovima.

U četvrtom setu se vodila ravnopravna borba, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu. Sredinom seta Srbija je vodila sa 14:12, a brazil preokrenuo na 15:14, a zatim povećao na 17:15. Izjednačila je Srbija na 17:17, a Brazil potom poveo sa 23:20. Stigao je Brazil do 24:21, a zatim iskoristio treću meč loptu za konačnih 25:23 i pobedu od 3:1.

IZJAVA NIKOLE GRBIĆA

IZJAVA MARKA IVOVIĆA

IZJAVA SREĆKA LISINCA

Seniori Srbije će u Beograd doputovati u sredu, 21. juna u 8.20 časova letovima iz Kordobe, preko Sao Paula i Istanbula.

[Attachment]

[Attachment]

[Attachment]

XXVIII SVETSKA LIGA 2017. - I DIVIZIJA:

I VIKEND (2 - 4. JUN):

B GRUPA - NOVI SAD (DVORANA SPC 'VOJVODINA'), SRBIJA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

SRBIJA - SAD 3:1 (25:18, 23:25, 25:20, 25:21)

KANADA - BELGIJA 3:2 (25:22, 19:25, 26:24, 23:25, 15:13)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

SRBIJA - BELGIJA 0:3 (20:25, 18:25, 23:25)

KANADA - SAD 3:2 (23:25, 25:19, 18:25, 25:23, 15:11)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

SRBIJA - KANADA 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:20)

BELGIJA - SAD 3:1 (25:23, 25:16, 22:25, 28:26)

TABELA:

1. BEL 3 2 1 8:4 7

2. SRB 3 2 1 6:5 6

3. CAN 3 2 1 7:7 4

4. USA 3 0 3 4:9 1

A GRUPA - PEZARO, ITALIJA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

POLJSKA - BRAZIL 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8)

ITALIJA - IRAN 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

BRAZIL - IRAN 3:1 (21:25, 25:19, 25:22, 25:22)

POLJSKA - ITALIJA 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 25:23)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

BRAZIL - ITALIJA 3:1 (25:15, 17:25, 25:23, 25:22)

IRAN - POLJSKA 3:1 (18:25, 25:23, 25:23, 25:22)

TABELA:

1. BRA 3 2 1 8:5 7

2. POL 3 2 1 7:6 5

3. ITA 3 1 2 5:6 3

4. IRI 3 1 2 4:7 3

C GRUPA - SURGUT, RUSIJA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

FRANCUSKA - BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:15, 25:22)

RUSIJA - ARGENTINA 3:0 (25:17, 25:18, 25:19)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

ARGENTINA - BUGARSKA 3:2 (25:23, 23:25, 20:25, 25:21, 15:12)

FRANCUSKA - RUSIJA 3:1 (25:13, 25:20, 22:25, 25:21)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

FRANCUSKA - ARGENTINA 3:0 (25:17, 27:25, 25:22)

BUGARSKA - RUSIJA 3:2 (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13)

TABELA:

1. FRA 3 3 0 9:1 9

2. RUS 3 1 2 6:6 4

3. BUL 3 1 2 5:8 3

4. ARG 3 1 2 3:8 2

II VIKEND (9 - 11. JUN):

D GRUPA - TEHERAN (DVORANA AZADI), IRAN:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

SRBIJA - ARGENTINA 3:0 (25:18, 25:22, 25:23)

IRAN - BELGIJA 3:2 (23:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:12)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

SRBIJA - IRAN 3:1 (25:20, 25:23, 16:25, 25:16)

BELGIJA - ARGENTINA 3:2 (23:25, 25:20, 25:23, 24:26, 15:6)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

SRBIJA - BELGIJA 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

IRAN - ARGENTINA 3:2 (29:27, 25:20, 20:25, 23:25, 15:11)

TABELA:

1. SRB 3 3 0 9:1 9

2. IRI 3 2 1 7:7 4

3. BEL 3 1 2 5:8 3

4. ARG 3 0 3 4:9 2

E GRUPA - VARNA, BUGARSKA:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

BRAZIL - KANADA 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:23)

BUGARSKA - POLJSKA 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

BRAZIL - POLJSKA 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:19)

KANADA - BUGARSKA 3:1 (27:25, 30:28, 21:25, 25:23)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

POLJSKA - KANADA 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19)

BUGARSKA - BRAZIL 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:19)

TABELA:

1. BRA 3 2 1 7:5 6

2. BUL 3 2 1 7:6 5

3. POL 3 1 2 6:7 4

4. CAN 3 1 2 5:7 3

F GRUPA - PO, FRANCUSKA:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

SAD - ITALIJA 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

FRANCUSKA - RUSIJA 3:1 (25:12, 22:25, 25:21, 25:18)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

SAD - RUSIJA 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)

FRANCUSKA - ITALIJA 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 26:24)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

RUSIJA - ITALIJA 3:2 (31:33, 25:23, 21:25, 25:23, 15:10)

FRANCUSKA - SAD 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:21)

TABELA:

1. FRA 3 3 0 9:3 9

2. USA 3 2 1 7:3 6

3. RUS 3 1 2 4:8 2

4. ITA 3 0 3 3:9 1

III VIKEND (16 - 18. JUN):

G GRUPA - KORDOBA (DVORANA ORFEO SUPERDOM), ARGENTINA:

1. KOLO - PETAK, 16. JUN:

SRBIJA - ARGENTINA 3:2 (25:22, 19:25, 25:22, 28:30, 15:12)

BRAZIL - BUGARSKA 3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

2. KOLO - SUBOTA, 17. JUN:

SRBIJA - BUGARSKA 2:3 (18:25, 25:20, 23:25, 26:24, 12:15)

ARGENTINA - BRAZIL 3:1 (19:25, 25:21, 25:22, 25:19)

3. KOLO - NEDELJA, 18. JUN:

SRBIJA - BRAZIL 1:3 (22:25, 16:25, 25:17, 23:25)

ARGENTINA - BUGARSKA 19.10 (ponedeljak u 0.10)

TABELA:

1. BRA 3 2 1 7:4 6

2. ARG 2 1 1 5:4 4

3. SRB 3 1 2 6:8 3

4. BUL 2 1 1 3:5 2

TABELA I DIVIZIJE:

1. FRA 9 8 1 26:7 25

2. BRA 9 6 3 22:14 19

3. SRB 9 6 3 21:14 18

4. RUS 9 5 4 19:16 14

5. CAN 9 5 4 18:20 12

6. USA 9 4 5 19:16 14

7. BEL 9 4 5 18:19 14

8. POL 9 4 5 17:19 12

9. BUL 8 4 4 15:19 10

10. IRI 9 3 6 11:23 7

11. ARG 8 2 6 12:21 8

12. ITA 9 2 7 13:23 6

H GRUPA - KATOVICE I LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO - ČETVRTAK, 15. JUN - KATOVICE:

SAD - IRAN 3:0 (25:17, 25:22, 30:28)

RUSIJA - POLJSKA 3:0 (25:22, 25:17, 25:21)

LOĐ:

2. KOLO - SUBOTA, 17. JUN:

RUSIJA - SAD 3:2 (31:29, 17:25, 25:19, 27:29, 15:13)

POLJSKA - IRAN 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

3. KOLO - NEDELJA, 18. JUN:

RUSIJA - IRAN 3:0 (26:24, 25:18, 25:18)

SAD - POLJSKA 3:1 (29:31, 25:17, 27:25, 25:20)

TABELA:

1. RUS 3 3 0 9:2 8

2. USA 3 2 1 8:4 7

3. POL 3 1 2 4:6 3

4. IRI 3 0 3 0:9 0

I (i) GRUPA - ANTVERPEN, BELGIJA:

1. KOLO - PETAK, 16. JUN:

ITALIJA - FRANCUSKA 3:2 (20:25, 25:21, 24:26, 25:20, 16:14)

KANADA - BELGIJA 3:2 (25:23, 25:13, 24:26, 22:25, 15:10)

2. KOLO - SUBOTA, 17. JUN:

FRANCUSKA - KANADA 3:0 (25:16, 25:15, 25:21)

BELGIJA - ITALIJA 3:1 (25:22, 26:24, 25:27, 25:16)

3. KOLO - NEDELJA, 18. JUN:

KANADA - ITALIJA 3:1 (20:25, 25:22, 25:14, 25:22)

FRANCUSKA - BELGIJA 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)

TABELA:

1. FRA 3 2 1 8:3 7

2. CAN 3 2 1 6:6 5

3. BEL 3 1 2 5:7 4

4. ITA 3 1 2 5:8 2

Finalni turnir XXVIII Svetske lige 2017. odigraće se od 4 - 8. jula u Kuritibi, u Brazilu.

Na Finalnom turniru će, pored Brazila, igrati 5 najuspešnijih reprezentacija sa jedinstvene tabele posle 3 odigrana vikenda, odnosno 9 utakmica.

FINALNI TURNIR XXVIII SVETSKE LIGE 2017. - KURITIBA (Arena Baišada), BRAZIL (4 - 8. JUL):

A GRUPA (BRAZIL, 3. (RUSIJA) I 4. SELEKCIJA SA UKUPNE TABELE):

1. KOLO - UTORAK, 4. JUL:

BRAZIL - 4. SELEKCIJA SA UKUPNE TABELE 15.05 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 20.05 PO NAŠEM VREMENU.

2. KOLO - SREDA, 5. JUL:

RUSIJA - 4. SELEKCIJA SA UKUPNE TABELE 15.05 (20.05)

3. KOLO - ČETVRTAK, 6. JUL:

BRAZIL - RUSIJA 15.05 (20.05)

B GRUPA (1. (FRANCUSKA), 2. (SRBIJA) I 5. SELEKCIJA SA UKUPNE TABELE):

1. KOLO - UTORAK, 4. JUL:

FRANCUSKA - 5. SELEKCIJA SA UKUPNE TABELE 17.10 (22.10)

2. KOLO - SREDA, 5. JUL:

SRBIJA - 5. SELEKCIJA SA UKUPNE TABELE 17.10 (22.10)

3. KOLO - ČETVRTAK, 6. JUL:

SRBIJA - FRANCUSKA 17.10 (22.10)

PETAK, 7. JUL - POLUFINALE:

A 1 - B 2 15.05 (20.05)

B 1 - A 2 17.10 (22.10)

SUBOTA, 8. JUL:

FINALE: 23.05 (nedelja u 4.05)

MEČ ZA TREĆE MESTO: 20.00 (nedelja u 1.00)

II DIVIZIJA:

I VIKEND (2 - 4. JUN):

A GRUPA - SEUL, KOREJA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

SLOVENIJA - FINSKA 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:23)

KOREJA - ČEŠKA 3:2 (25:17, 23:25, 24:26, 25:20, 15:12)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

ČEŠKA - FINSKA 3:1 (16:25, 25:23, 25:22, 25:16)

SLOVENIJA - KOREJA 3:1 (25:23, 23:25, 25:14, 25:23)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

SLOVENIJA - ČEŠKA 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:16)

KOREJA - FINSKA 3:2 (24:26, 25:21, 25:23, 22:25, 15:13)

TABELA:

1. SLO 3 3 0 9:3 9

2. KOR 3 2 1 7:7 4

3. CZE 3 1 2 6:7 4

4. FIN 3 0 3 4:9 1

B GRUPA - POPRAD, SLOVAČKA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

AUSTRALIJA - PORTUGALIJA 3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 22:25, 20:18)

SLOVAČKA - JAPAN 3:0 (25:20, 25:20, 27:25)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

PORTUGALIJA - JAPAN 3:2 (25:21, 19:25, 21:25, 26:24, 15:9)

SLOVAČKA - AUSTRALIJA 3:1 (25:22, 21:25, 30:28, 25:22)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

JAPAN - AUSTRALIJA 3:1 (25:18, 17:25, 25:21, 25:22)

SLOVAČKA - PORTUGALIJA 3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

TABELA:

1. SVK 3 3 0 9:1 9

2. JPN 3 1 2 5:7 4

3. POR 3 1 2 5:8 3

4. AUS 3 1 2 5:8 2

C GRUPA - MALATIJA, TURSKA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

HOLANDIJA - EGIPAT 3:0 (25:17, 25:23, 27:25)

TURSKA - KINA 3:2 (25:22, 25:20, 21:25, 24:26, 15:12)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

KINA - HOLANDIJA 3:1 (29:27, 23:25, 25:22, 25:23)

TURSKA - EGIPAT 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

TURSKA - HOLANDIJA 3:2 (25:22, 23:25, 25:18, 24:26, 17:15)

KINA - EGIPAT 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

TABELA:

1. TUR 3 3 0 9:4 7

2. CHN 3 2 1 8:4 7

3. NED 3 1 2 6:6 4

4. EGY 3 0 3 0:9 0

II VIKEND (8 - 11. JUN):

D GRUPA - HELSINKI, FINSKA:

1. KOLO - ČETVRTAK, 8. JUN:

AUSTRALIJA - KINA 3:0 (25:22, 25:13, 25:21)

FINSKA - SLOVAČKA 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

2. KOLO - PETAK, 9. JUN:

AUSTRALIJA - SLOVAČKA 3:0 (25:21, 25:19, 25:23)

FINSKA - KINA 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 27:25)

3. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

SLOVAČKA - KINA 3:1 (25:20, 17:25, 25:12, 25:21)

AUSTRALIJA - FINSKA 3:1 (25:21, 14:25, 25:21, 25:19)

TABELA:

1. AUS 3 3 0 9:1 9

2. FIN 3 2 1 7:4 6

3. SVK 3 1 2 3:7 3

4. CHN 3 0 3 2:9 0

E GRUPA - TAKASAKI, JAPAN:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

SLOVENIJA - KOREJA 3:2 (25:20, 23:25, 25:13, 24:26, 15:13)

JAPAN - TURSKA 3:1 (25:15, 26:24, 25:27, 25:16)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

KOREJA - TURSKA 3:2 (25:23, 25:20, 20:25, 17:25, 15:12)

JAPAN - SLOVENIJA 3:2 (25:22, 17:25, 25:18, 22:25, 17:15)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

SLOVENIJA - TURSKA 3:1 (25:23, 25:22, 26:28, 25:21)

JAPAN - KOREJA 3:0 (25:18, 25:18, 25:20)

TABELA:

1. JPN 3 3 0 9:3 8

2. SLO 3 2 1 8:6 6

3. KOR 3 1 2 5:8 3

4. TUR 3 0 3 4:9 1

F GRUPA - ČEŠKE BUDEJOVICE, ČEŠKA:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

HOLANDIJA - PORTUGALIJA 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:18)

ČEŠKA - EGIPAT 3:2 (22:25, 25:21, 23:25, 25:23, 16:14)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

EGIPAT - PORTUGALIJA 3:2 (25:16, 25:17, 19:25, 21:25, 19:17)

HOLANDIJA - ČEŠKA 3:0 (25:19, 25:15, 25:15)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

HOLANDIJA - EGIPAT 3:2 (17:25, 19:25, 25:11, 25:18, 15:10)

ČEŠKA - PORTUGALIJA 3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

TABELA:

1. NED 3 3 0 9:3 8

2. CZE 3 2 1 6:5 5

3. EGY 3 1 1 7:8 4

4. POR 3 0 3 3:9 1

III VIKEND (16 - 18. JUN):

G GRUPA - KUNŠAN, KINA:

1. KOLO - PETAK, 16. JUN:

AUSTRALIJA - JAPAN 3:2 (29:27, 18:25, 24:26, 25:21, 15:9)

KINA - TURSKA 3:0 (43:41, 26:24, 25:21)

2. KOLO - SUBOTA, 17. JUN:

JAPAN - TURSKA 3:2 (22:25, 25:12, 22:25, 25:19, 15:12)

KINA - AUSTRALIJA 3:1 (17:25, 25:19, 25:23, 25:17)

3. KOLO - NEDELJA, 18. JUN:

AUSTRALIJA - TURSKA 3:1 (26:24, 20:25, 25:21, 25:19)

KINA - JAPAN 3:2 (20:25, 28:26, 17:25, 25:22, 17:15)

TABELA:

1. CHN 3 3 0 9:3 8

2. AUS 3 2 1 7:6 5

3. JPN 3 1 2 7:8 4

4. TUR 3 0 3 3:9 1

H GRUPA - KAIRO, EGIPAT:

1. KOLO - PETAK, 16. JUN:

PORTUGALIJA - FINSKA 3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:22)

SLOVENIJA - EGIPAT 3:0 (25:23, 39:37, 25:23)

2. KOLO - SUBOTA, 17. JUN:

SLOVENIJA - FINSKA 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)

PORTUGALIJA - EGIPAT 3:1 (22:25, 25:17, 25:15, 25:21)

3. KOLO - NEDELJA, 18. JUN:

SLOVENIJA - PORTUGALIJA 3:1 (25:16, 25:21, 23:25, 25:19)

FINSKA - EGIPAT 3:1 (25:22, 25:13, 18:25, 25:22)

TABELA:

1. SLO 3 3 0 9:1 9

2. POR 3 2 1 7:5 6

3. FIN 3 1 2 4:7 3

4. EGY 3 0 3 2:9 0

I (i) GRUPA - ROTERDAM, HOLANDIJA:

1. KOLO - PETAK, 16. JUN:

HOLANDIJA - KOREJA 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)

ČEŠKA - SLOVAČKA 3:0 (25:16, 25:23, 25:17)

2. KOLO - SUBOTA, 17. JUN:

HOLANDIJA - SLOVAČKA 3:0 (25:21, 25:23, 25:15)

KOREJA - ČEŠKA 3:0 (25:18, 27:25, 25:21)

3. KOLO - NEDELJA, 18. JUN:

KOREJA - SLOVAČKA 3:2 (25:18, 18:25, 25:18, 20:25, 15:7)

HOLANDIJA - ČEŠKA 3:1 (26:28, 25:17, 25:21, 25:13)

TABELA:

1. NED 3 3 0 9:1 9

2. KOR 3 2 1 6:5 5

3. CZE 3 1 2 4:6 3

4. SVK 3 0 3 2:9 1

Finalni turnir II divizije odigraće se 24. i 25. juna u Gold Koustu (zlatna obala) kod Brizbejna, u Australiji, a pored domaćina igraće i 3 najuspešnije selekcije posle 3 vikenda, odnosno 9 utakmica.

TABELA II DIVIZIJE:

1. SLO 9 8 1 26:10 24

2. NED 9 7 2 24:10 21

3. AUS 9 6 3 21:15 16

4. JPN 9 5 4 21:18 16

5. CHN 9 5 4 19:16 15

6. KOR 9 5 4 18:20 12

7. SVK 9 4 5 14:15 13

8. CZE 9 4 5 16:18 12

9. FIN 9 3 6 15:20 10

10. POR 9 3 6 15:22 10

11. TUR 9 3 6 16:22 9

12. EGY 9 1 8 9:26 4

III DIVIZIJA:

I VIKEND (2 - 4. JUN):

A GRUPA - BARSELONA, ŠPANIJA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

KATAR - GRČKA 3:0 (25:20, 25:23, 25:21)

ŠPANIJA - MEKSIKO 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

MEKSIKO - GRČKA 3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:21)

ŠPANIJA - KATAR 3:1 (25:21, 21:25, 25:15, 25:13)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

MEKSIKO - KATAR 3:0 (25:17, 27:25, 25:21)

ŠPANIJA - GRČKA 3:1 (25:21, 22:25, 25:23, 25:23)

TABELA:

1. ESP 3 3 0 9:2 9

2. MEX 3 2 1 6:4 6

3. QAT 3 1 2 4:6 3

4. GRE 3 0 3 2:9 0

B GRUPA - BIJELO POLJE, CRNA GORA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

ESTONIJA - KINESKI TAJPEH 3:2 (23:25, 26:24, 25:17, 20:25, 15:12)

CRNA GORA - TUNIS 3:2 (18:25, 25:15, 25:19, 25:27, 15:9)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

TUNIS - ESTONIJA 3:1 (18:25, 25:17, 25:21, 25:21)

CRNA GORA - KINESKI TAJPEH 3:1 (25:22, 25:14, 22:25, 26:24)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

TUNIS - KINESKI TAJPEH 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:15)

ESTONIJA - CRNA GORA 3:0 (25:18, 25:16, 25:13)

TABELA:

1. TUN 3 2 1 8:5 7

2. EST 3 2 1 7:5 5

3. MNE 3 2 1 6:6 5

4. TPE 3 0 3 4:9 1

C GRUPA - FRANKFURT, NEMAČKA:

1. KOLO - PETAK, 2. JUN:

AUSTRIJA - VENECUELA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) - Venecuela nije doputovala na vreme

NEMAČKA - KAZAHSTAN 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)

2. KOLO - SUBOTA, 3. JUN:

VENECUELA - KAZAHSTAN 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:22)

NEMAČKA - AUSTRIJA 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:23)

3. KOLO - NEDELJA, 4. JUN:

AUSTRIJA - KAZAHSTAN 3:1 (25:22, 21:25, 25:11, 25:17)

NEMAČKA - VENECUELA 3:1 (25:15, 25:19, 22:25, 25:14)

TABELA:

1. GER 3 3 0 9:2 9

2. AUT 3 2 1 7:4 6

3. VEN 3 1 2 4:7 3

4. KAZ 3 0 3 2:9 0

II VIKEND (9 - 11. JUN):

D GRUPA - TALIN, ESTONIJA:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

VENECUELA - GRČKA 3:0 (25:20, 29:27, 25:16)

ESTONIJA - KATAR 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

KATAR - GRČKA 3:0 (25:23, 25:21, 29:27)

ESTONIJA - VENECUELA 3:0 (25:21, 25:16, 25:19)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

KATAR - VENECUELA 3:1 (27:29, 25:16, 45:43, 25:13)

ESTONIJA - GRČKA 3:2 (25:13, 21:25, 22:25, 25:17, 15:11)

TABELA:

1. EST 3 3 0 9:2 8

2. QAT 3 2 1 6:4 6

3. VEN 3 1 2 4:6 3

4. GRE 3 0 3 2:9 1

E GRUPA - TUNIS, TUNIS:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

KINESKI TAJPEH - CRNA GORA 3:1 (25:22, 25:21, 18:25, 25:17)

KAZAHSTAN - TUNIS 3:1 (13:25, 30:28, 25:21, 25:21)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

CRNA GORA - KAZAHSTAN 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)

TUNIS - KINESKI TAJPEH 3:2 (25:23, 23:25, 25:17, 20:25, 15:12)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

KINESKI TAJPEH - KAZAHSTAN 3:1 (25:23, 17:25, 25:21, 25:21)

TUNIS - CRNA GORA 3:2 (25:20, 25:17, 23:25, 23:25, 15:7)

TABELA:

1. TPE 3 2 1 8:5 7

2. TUN 3 2 1 6:7 4

3. MNE 3 1 2 6:6 4

4. KAZ 3 1 2 4:7 3

F GRUPA - LINC, AUSTRIJA:

1. KOLO - PETAK, 9. JUN:

ŠPANIJA - MEKSIKO 3:2 (23:25, 25:18, 21:25, 25:19, 15:9)

AUSTRIJA - NEMAČKA 3:1 (25:20, 27:29, 30:28, 25:23)

2. KOLO - SUBOTA, 10. JUN:

NEMAČKA - ŠPANIJA 3:0 (28:26, 25:15, 25:19)

AUSTRIJA - MEKSIKO 3:2 (21:25, 25:20, 18:25, 25:22, 15:12)

3. KOLO - NEDELJA, 11. JUN:

NEMAČKA - MEKSIKO 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

ŠPANIJA - AUSTRIJA 3:0 (25:21, 25:19, 29:27)

TABELA:

1. GER 3 2 1 7:3 6

2. ESP 3 2 1 6:5 5

3. AUT 3 2 1 6:6 5

4. MEX 3 0 3 4:9 2

TABELA III DIVIZIJE:

1. GER 6 5 1 16:5 15

2. ESP 6 5 1 15:7 14

3. EST 6 5 1 16:7 13

4. AUT 6 4 2 13:10 11

5. TUN 6 4 2 15:12 11

7. MNE 6 3 3 12:12 9

6. QAT 6 3 3 10:10 9

8. TPE 6 2 4 12:14 8

9. MEX 6 2 4 10:13 8

10. VEN 6 2 4 8:13 6

11. KAZ 6 1 5 6:16 3

12. GRE 6 0 6 4:18 1

FINALNI TURNIR III DIVIZIJE - LEON, MEKSIKO (17. I 18. JUN):

POLUFINALE - SUBOTA, 17. JUN:

ŠPANIJA - NEMAČKA 3:0 (26:24, 25:18, 25:22)

ESTONIJA - MEKSIKO 3:0 (25:22, 25:13, 25:20)

NEDELJA, 18. JUN:

FINALE:

ŠPANIJA - ESTONIJA 18.30 (ponedeljak u 1.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

NEMAČKA - MEKSIKO 16.00 (23.00)

KONAČNA TABELA III DIVIZIJE (U ZAGRADI JE UKUPAN PLASMAN U SVETSKOJ LIGI 2017.):

1. (25) ŠPANIJA/ESTONIJA

2. (26) ŠPANIJA/ESTONIJA

3. (27) NEMAČKA/MEKSIKO

4. (28) NEMAČKA/MEKSIKO

5. (29) AUSTRIJA

6. (30) TUNIS

7. (31) CRNA GORA

8. (32) KATAR

9. (33) KINESKI TAJPEH

10. (34) VENECUELA

11. (35) KAZAHSTAN

12. (36) GRČKA