Telia Lietuva AB

06/16/2017 | Press release | Distributed by Public on 06/16/2017 02:05

„Telia Lietuva“ optimizuoja valdomą turtą ir skelbia nekilnojamo turto aukcionus

Telia Lietuva, AB
Pranešimas apie esminį įvykį

'Telia Lietuva' optimizuoja valdomą turtą ir skelbia nekilnojamo turto aukcionus

Šiemet viešųjų aukcionų metu 'Telia Lietuva' rinkai pasiūlys įsigyti patalpas ir atskirus pastatus - iš viso 52 nekilnojamojo turto objektus visoje Lietuvoje. Bendras parduodamų patalpų plotas yra beveik 22 000 tūkst. kvadratinių metrų, o pradinė parduodamo turto portfelio kaina - daugiau kaip 11 mln. eurų. Aukcionus įgyvendins tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė 'Newsec'.

Pirmasis aukcionas vyks 2017 m. rugpjūčio 9 d. Pradinės parduodamų patalpų ir pastatų kainos svyruoja nuo 250 iki 3 mln. eurų. Didžiausia pradine kaina yra įvertintos administracinės patalpos, esančios Vilniuje, Vytenio g. 18, T. Ševčenkos g. 25, ir Muitinės g. 35, tačiau jos bus teikiamos vėlesniems aukcionams. Vertingiausias pirmojo aukciono turtas - atskiri pastatai Laisvės alėjoje Kaune ir poilsio paskirties patalpos Palangos centre. Tačiau pirkėjai aukcionų metu nekilnojamojo turto galės įsigyti ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir toliau nuo jų nutolusiose miesteliuose ir kaimo vietovėse, kur anksčiau veikė analoginės telefonijos stotys.

'Technologinė pažanga ir efektyvus turto valdymas leidžia sumažinti turimų patalpų ir pastatų poreikį dalį jų parduodant. Tai mums leis optimizuoti veiklos sąnaudas, o gautas lėšas skirti investicijoms į pagrindinę įmonės veiklą - tinklo, IT ir telekomunikacijos paslaugų plėtrą', - sako 'Telia Lietuva' finansų vadovas Laimonas Devyžis.

Aukcionuose bus parduodamos nenaudojamos administracinės ir pagalbinės patalpos, todėl kai kuriais atvejais 'Telia Lietuva' po pirkimo-pardavimo sandorių kartu su naujuoju pirkėju liks turto bendrasavininke.

Dalį siūlomų patalpų pirkėjai gali įsigyti ir prieš aukcioną už 10 proc. didesnę negu pradinė kainą.

Darius Džiaugys,
Ryšių su investuotojais vadovas,
tel. (8 5) 236 7878