Chancellery of the Prime Minister of the Republic of Poland

02/13/2018 | News release | Distributed by Public on 02/13/2018 11:53

Liban: Premier Mateusz Morawiecki w Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej

Drugiego dnia wizyty w Libanie premier Mateusz Morawiecki odwiedził Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) w okręgu Akkar na północy Libanu. Szef polskiego rządu rozmawiał z pracownikami biura PCPM, a także udał się do znajdującej się tam szkoły i kliniki dla syryjskich uchodźców. Polska delegacja przekazała uczącym się tam syryjskim dzieciom komputery i zabawki.

Następnie premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Baabdzie z prezydentem Libanu Michelem Nimem Aounem, a także złożył kwiaty na polskim cmentarzu wojennym.

PCPM, jako jedyna polska organizacja humanitarna jest zarejestrowana w Libanie. Program pomocy humanitarnej dla uchodźców syryjskich w Libanie, realizowany przez PCPM nieprzerwanie od lipca 2012 r., jest jednym z największych i najbardziej kompleksowych programów pomocy humanitarnej współfinansowanych przez MSZ i realizowanych przez polską organizację humanitarną.

W ramach programu PCPM pokrywa koszty zabezpieczenia dachu nad głową i pomocy nieżywnościowej realizowanej zarówno metodami tradycyjnymi (remonty, dystrybucje pomocy), jak i poprzez mechanizmy pomocy finansowej oraz pomocy medycznej.