Results

Cabinet of Ministers of the Republic of Latvia

06/03/2020 | Press release | Distributed by Public on 06/03/2020 04:23

Kariņš: mediķu atalgojuma palielinājums no 2021. gada iespējams, īstenojot uzlabojumus veselības aprūpes un nodokļu sistēmās

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien, attālināti tiekoties ar Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Jauno ārstu asociācijas un Latvijas Māsu asociācijas vadības pārstāvjiem, uzsvēra, ka mediķu atalgojuma palielinājums no 2021. gada ir iespējams, ja tiek konsekventi īstenoti uzlabojumi veselības aprūpes un nodokļu sistēmās.

Valdības vadītājs sarunā ar mediķu organizāciju pārstāvjiem iepazīstināja ar savu redzējumu: 'Mediķu atalgojuma palielinājumam jānotiek vienlaikus ar uzlabojumiem veselības aprūpē un nodokļu sistēmā. Veselības aprūpē ir paredzēta slimnīcu līmeņošana, savukārt nodokļu sistēmā nepieciešams ieviest lielāku taisnīgumu - Covid-19 krīze ir īpaši izgaismojusi alternatīvos nodokļu režīmos strādājošo iedzīvotāju sociālo neaizsargātību. Tāpat jāturpina ēnu ekonomikas izskaušana, palielinot nodokļu ieņēmumus valsts budžetā.'

Ministru prezidents bija vienisprātis ar mediķu organizāciju pārstāvjiem, ka pirmām kārtām veselības aprūpē nepieciešams palielināt zemākās algas un finansējuma izlietojumam ir jābūt caurskatāmam, sabiedrībai saprotamam. K. Kariņš uzsvēra, ka valdībā no Veselības ministrijas vēl tiek gaidīts jaunā mediķu atalgojuma modeļa piedāvājums.

Tikšanās laikā Ministru prezidents ar Latvijas Ārstu biedrības, Latvijas Jauno ārstu asociācijas un Latvijas Māsu asociācijas pārstāvjiem vienojās par turpmāku sadarbību un regulāru dialogu veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanai.

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: [email protected]