Kaunas University of Technology

11/29/2023 | Press release | Distributed by Public on 11/29/2023 06:36

KTU aviacijos inžinerijos studentai: ne visuomet vaikystės svajones reikia pamiršti

Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultete (KTU MIDF) aviacijos inžineriją studijuoja Aidas Rūkavičius, Skirmantas Daukšas ir Ignas Pivoriūnas. Nuo mažumės pamėgta sritis pavirto į puikius studijų metus, per kuriuos studentai atrado daug bendraminčių, išmoko mokytis bei atrado perspektyvias karjeros galimybes.

[Link]Studentai Aidas, Skirmantas ir Ignas

Visus tris studentus sieja ne tik draugystė, studijų kelio pasirinkimas bet ir tai, nuo ko šis kelias prasidėjo. Nuo mažumės Aidą, Skirmantą ir Igną traukė "viskas, kas sklando ir skraido", todėl Skirmantas trečioje, o Ignas penktoje klasėje pradėjo lankyti aviamodeliavimo būrelį, kuris turėjo didžiausią įtaką apsisprendimui, jog aviacija yra jų ateities sritis.

"Aviaciją pasirinkau, nes užaugau Šiauliuose, kur vos ne kiekvieną dieną virš galvos praskrisdavo lėktuvai. Svajodavau, kad vieną dieną aš juos kursiu ar prižiūrėsiu techniškai.

Visada niežtėjo nagai kažką konstruoti, kurti, o su įgytomis žiniomis tai padaryti yra daug paprasčiau, kadangi supranti, kaip viskas turi veikti", - vaikystės svajones prisimena Skirmantas.

Tuo tarpu Aidą pasirinkti aviaciją paskatino tėčio statybų inžinieriaus profesija: "Vaikystėje jis rodydavo pastatus, prie kurių statybos prisidėjo. Šis gebėjimas parodyti savo darbą ir palikti ilgalaikį palikimą mane labai žavėjo. Tad aš irgi norėjau pasirinkti studijas, kurios man padės pasiekti šį tikslą, kad ateityje galėčiau savo vaikams, lipdamas į lėktuvą, sakyti, jog prisidėjau prie jo sukūrimo".

Kas labiausiai patinka studijuojant

Kaip didžiausią šios specialybės studijų programos privalumą, studentai įvardija dėstytojus, kurie yra savo srities profesionalai ir dalijasi žiniomis su aistra. "Dėstytojai noriai dirba papildomai su studentais ir padeda gilinti jų žinias temose, kurios net neįeina į programą", - teigia Aidas.

Nors Aidas yra vilnietis, studijuoti Kaune pasirinko dėl vienos priežasties - KTU Aviacijos inžinerija orientuota į inžineriją, o ne mechaniką, tad gavo daug projektavimo, inžinerinės ekonomikos, gamybos ir elektronikos pagrindų. Šis aspektas, studento nuomone, atskiria KTU studijas nuo kitų universitetų.

Visi trys studentai sutinka, kad naudingiausia studijų dalis - įgytos kompetencijos projektavimo srityje, orlaivių techninėje priežiūroje - mechanikoje, gamyboje. Šios žinios leidžia rinktis karjerą daugybėje aviacinių įmonių, kurios specializuojasi skirtingose srityse. Tad baigus studijas - darbo vietų pasirinkimas išties nemažas.

Neužtenka atmintinai "iškalti"

Visi trys studentai vienbalsiai pripažįsta, kad universitetas davė galimybę save realizuoti ir rasti tokius pat bendraminčius, dalyvauti įvairiuose renginiuose bei kitais užsiėmimais praturtinti studijų patirtį. Be to, Aidas pažymi, kad universitetas jį išmokė mokytis ir ieškoti informacijos savarankiškai:

"Mokykloje informacija ir žinios yra perduodamos tiesiogiai - mokytojas pasako, kurį puslapį perskaityti, išmokti. Universitete yra duodamos užduotys ir ištekliai, tačiau informaciją reikia rasti savarankiškai. Pačiam reikia nuspręsti, kuris šaltinis geriausias, tinkamiausias.

Šis gebėjimas yra labai reikalingas profesiniame gyvenime, ypač inžinieriui. Šiame darbe nuolatos reikia kelti kvalifikaciją bei naujų technologijų atsiradimas reikalauja nuolatinio mokymosi. Universitete tenka mokytis iš mokslinių knygų ir straipsnių, o informaciją reikia išmokti ir suprasti, neužtenka atmintinai "iškalti". Todėl reikia atrasti, kaip asmeniškai gali optimizuoti mokymosi procesą ir informaciją įsisavinti greičiausiai. Tai irgi yra labai naudingas įgūdis, kuris bus reikalingas ateityje".

O kas toliau?

Kokie yra šių studentų ateities planai? Kadangi suteiktų žinių spektras yra platus, Aidas yra pasirinkęs kelias darbo vietas, skirtingose įmonėse. "Taipogi, planuoju ateityje studijuoti magistrantūrą užsienio universitete ir gilinti žinias pasirinktoje aviacijos disciplinoje", - teigia studentas.

Skirmantas turi nusižiūrėjęs darbo vietą orlaivių projektavime. Ten planuoja keletą metų padirbėti ir jeigu bus poreikis gilinti žinias - ieškos magistrantūros studijų toje sferoje.

Ignas yra geras pavyzdys, kokia naudinga yra studentams praktika, nes ji atvedė Igną į įmonę, kurioje jis planuoja dirbti ir neatmeta galimybės studijuoti magistrantūrą ir doktorantūrą.

Visi sutaria, kad šie 4 metai universitete yra puiki profesinio kelio pradžia.