Results

President of the Republic of Poland

06/15/2021 | Press release | Distributed by Public on 06/15/2021 13:23

Konferencja GLOBSEC z udziałem Prezydenta RP [PL/EN]

Zobacz także:Bratysława. Wypowiedź Prezydenta dla mediów W Bratysławie Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w konferencji GLOBSEC. - Jedyna skuteczna strategia dla po-pandemicznej odbudowy świata, w tym naszego regionu Europy Środkowej, to ta, która przewiduje to globalną solidarność - podkreślił Andrzej Duda w wystąpieniu. - Żaden kraj nie może czuć się bezpieczny, jeśli inne państwa wciąż zmagają się z epidemią i jej skutkami. Odbudowa gospodarek będzie o wiele trudniejsza, jeżeli cały globalny organizm gospodarczy nie będzie w pełni zdrowy. Dlatego solidarność, także w dzieleniu się dostępem do szczepionek, ma dla walki z pandemią koronawirusa fundamentalne znaczenie.

WYSTĄPIENIE W CAŁOŚCI»

ENGLISH VERSION »

Głos w debacie zabrali także Prezydent Słowacji Zuzana Čaputova oraz Prezydent Chorwacji Zoran Milanović. Tuż przed Prezydentem RP przemawiał Papież Franciszek.

Wizytą w Bratysławie była okazją do rozmów dwustronnych. Przed południem Andrzej Duda spotkał się z Prezydent Republiki Słowackiej Zuzaną Čaputovą, potem m.in. z byłą Prezydent Chorwacji Kolindą Grabar-Kitarović, następnie z obecnym Prezydentem - Zoranem Milanovićem.

Wczoraj w Brukseli Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w szczycie przywódców państw NATO.